Kevin Smith Bu Sefer Güldürmedi: Red State

Clerks, Mallrats, Chasing Amy, Dogma gibi birbirinden başarılı bağımsız komedi filmleriyle tanınan Kevin Smith’in yeni filminin ismi Red State.

Red State’i Smith’in diğer filmlerinden ayıran bir özellik var; Smith bu sefer daha önce denemediği korku/gerilim türüne el atmış. Filmin basın bülteninde konusu şu şekilde özetlenmiş:

Red State unfolds in a small town dominated by a fundamentalist preacher, Abin Cooper. It tells the story of three high school boys who, on their way to an internet arranged meeting with a woman, end up crossing paths with Cooper. The encounter sets into motion a series of events that causes all hell to break loose.

Türkçe meali;

Red State, Abin Cooper isimli köktendinci bir vaizin hüküm sürdüğü küçük bir kasabada başlar. İnternet üzerinden tanıştıkları bir kadın ile buluşmaya giden üç lise öğrencisi gencin yolunun Cooper ile çakışmasının hikayesini anlatır. Bu karşılaşma bir dizi olayı tetikler ve her şeyin bir kabusa dönüşmesine yol açar.

2011 Sundance Film Festivali’nde galası yapılan filmin dağıtım hakları Kevin Smith’in kendisinde bulunuyor. Tam da kendinden beklendiği gibi Smith filmini geleneksel yolların dışında izleyiciye ulaştırıyor. Bu sene içinde ABD’nin birçok yerini gezen film “Red State USA Tour” ismini verdikleri tur kapsamında bu sonbahar da ABD’yi gezmeye devam edecek. Her gösterimden sonra izleyicisi ile buluşan Smith sorulan soruları kendisine has üslubu ile yanıtlamayı sürdürecek.

Başrollerde Melissa Leo, Kyle Gallner, Dermot Mulroney, Michael Angarano, Steven Root, Michael Parks ve John Goodman’ın olduğu Red State 1 Eylül’den itibaren VOD (Video On Demand, “izlediğin kadar öde”) sistemi ile de izlenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir