Bir Solukta Okuyacağınız Bir Roman: Kış Masalları 1 – kıs

Bir Solukta Okuyacağınız Bir Roman: Kış Masalları

20 Aralık 2012
kıs

Pek çok gizemli masal Kafdağı’nın ardında başlar ve kim bilir nerede son bulur? Orası, gerçekle hayalin, umutla çaresizliğin, aşkla nefretin, kavgayla sükûnetin bir arada harmanlandığı gerçeküstü bir diyardır.

Bizim masalımız Kafdağı’nın kıyısında başlayan yüzlerce yıl sürecek bir lanetin kadere karşı çaresiz kıldığı âşıkların izini sürüyor. Ve artık öğreniyoruz ki, Kafdağı’nın eteklerinde alınan nefeslerin, çarpan kalplerin, dökülen gözyaşlarının bir farkı yoktur Uludağ’ın kıyısındakilerden…

Mehmet’in kalbi de tıpkı büyük atası Rostom gibi ancak aşkıyla dolu olduğunda çarpabiliyor. Bu masalda bazen keskin gerçeklerle baş edemeyecek kadar naif, derin, duyarlı hatta bazen de hayata karşı savunmasız insanlarla tanışıyoruz.

Yıllar ve yıllar süren hayatlarda herkesin anlattığı masallar vardır elbet, ama Kış Masalları onu okuyan ve dinleyen herkesin kalbinin bir köşesinde iz bırakacak, bildiğimiz tüm kadim hikâyeleri hafızalarda tazeleyecek, gizemli ve olağanüstü öyküsüyle ruhlarımıza nüfuz edecek.

Eğer siz de uzun zamandır roman yazılmadığını düşünenlerdenseniz, Kış Masalları’nı okuduktan sonra fikrinizi değiştirecek ve onu başucunuzdan ayırmayacaksınız.

Mimar Murat Atabarut, Kış Masalları adlı romanı ile edebiyat dünyasına “Merhaba” diyor. Murat Atabarut, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Lisesi’ni ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. Mimarlık tarihi üzerine yüksek lisans yaptı. Halen mimar olarak hayatına devam etmekte… Atabarut’un sanatçı yanı romandaki ince betimlemeleri ile karşımıza çıkıyor ve bizi romanın içine çekiyor. Masalın ve romanın iç içe geçtiği bu kitap gizemli ve olağanüstü öyküsü ile ruhlarımıza nüfuz edecek…

Akıcı ve yalın üslubu ile “bir solukta” okuyacağınız Murat Atabarut’un Kış Masalları, Altın Kitaplar imzası ile tüm kitapçılarda!

Kış Masalları için bazı online satın alma linkleri

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Dünyanın Saklı Tarihi: Giz 2 – giz

Dünyanın Saklı Tarihi: Giz

"Kadim Bilgi, Hikmet, Giz... Adı her devirde değişti ama yüklenen
Yeni Başlamayanlar İçin Sinema! 3 – unnamed 8

Yeni Başlamayanlar İçin Sinema!

Sinema yazarı Fırat Sayıcı'nın ikinci kitabı "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema"