Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor 1 – Engelsiz Filmler Festivali

Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

“Bir arada film izlemek mümkün” sloganıyla yola çıkan ve bu yıl 17-23 Ekim tarihleri arasında 10’uncu kez gerçekleştirilecek Engelsiz Filmler Festivali, tüm Türkiye’den sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Festival kapsamında ilki 2021 yılında düzenlenen ve bu yıl dahil edilen para ödülüyle ikinci kez gerçekleşecek Kısa Film Yarışması için başvurular 14 Temmuz’da son bulacak.

Kısa filmlerin sanatsal gücünü seyirciler, genç yönetmenler ve sinema profesyonelleri ile birleştirerek yeni bakış açılarını beyazperdeye yansıtmayı planlayan Kısa Film Yarışması’na başvuruda tema kısıtlaması bulunmuyor. Kurmaca ve animasyon türünde, süresi 20 dakikayı aşmayan, 2021 ve 2022 yapımı ulusal ve uluslararası kısa filmlerin başvurularını bekleyen yarışma, tüm dünyadan kısa filmlerin katılımına açık olarak gerçekleştiriliyor.

Son başvuru tarihi 14 Temmuz olan Kısa Film Yarışması’nda finale kalarak festival programında yer alacak filmler 2 Ağustos tarihinde açıklanacak. Bu yıl para ödülü de verilecek yarışmada jüri üyeleri En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini, izleyiciler de oylarıyla Seyirci Özel Ödülü’nü belirleyecek. En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo’nun 500’er USD ödül alacağı yarışmanın En İyi Film ödülü ise 1.000 USD olacak.

Kısa Film Yarışması’na başvurular, filmfreeway.com üzerinden yapılabilecek. Başvuru koşulları ve festivale dair detaylı bilgi için engelsizfestival.com ve filmfreeway.com/AccessibleFilmFestival adresleri ziyaret edilebilir.

Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor 2 – 10 Engelsiz Filmler Festivali afis

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir