Jameson Empire 60 Saniye Kısa Film Yarışması

’60 saniyelik’ film çekecek yeni yönetmenler arıyoruz!

Dünyanın en çok satan İrlanda Viskisi Jameson’ın Empire ortaklığıyla gerçekleştirdiği “60 Saniye Yarışması”, 2011 versiyonu ile geri dönüyor… Hem de ne geri dönüş! Geçen sene kazanan ’60 saniyelik’ filmler ‘Amelie’ ve ‘Matriks’in yaratıcıları Londra’da gerçekleşen Jameson Empire Awards Ödül Töreni’ne katılıp, dünyaca ünlü yönetmenlerle aynı masada oturdu. Bu sene de sıra sende!

Dünyaca ünlü yönetmenlerle Londra’da buluşma şansını yakalamak için tek yapman gereken, bilinen bir film seçip, bu filmi 60 saniyede yeniden çekmek. Espri yeteneğine, yaratıcılığına, oyuncularına ve senaryona güveniyorsan, bu senenin başyapıtı neden seninki olmasın?

Yaratıcı, esprili ve 60 saniyelik filmini 14 Şubat 2011’e kadar bekliyoruz…

Detayları www.hayatafarklibakanlar.com adresinde yazan yarışmaya katıl, ‘paranın satın alamayacağı’ ödülü kucaklamaya hazırlan.

25 Mart’ta Londra’da gerçekleşecek olan Jameson Empire Awards’ta filmle yer alma şansını yakalamak için izlenecek yol işte bu kadar basit:

– Dünyaca ünlü sevdiğin bir filmi seç.

– Filmi 60 saniyeye sığacak şekilde yeniden uyarla.

– Filmde oynayacak arkadaşlarının rızasını al.

– Filmini istediğin formatta çek.

– İstersen bilgisayar efektleriyle işi zenginleştir.

– Filmini yaparken 30 saniyeden uzun hiç bir telif haklı müzik kullanma.

– Bütün işler bittikten sonra başına 60 Saniye logosunu ekle.

– Filmi ingilizce hazırlamadıysan uygun bir altyazı yerleştir.

– www.hayatafarklibakanlar.com adresindeki başvuru formunu doldur ve filmini yükle!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Numan Ayaz: ‘Animasyon iğne ile kuyu kazmak gibi’

Numan Ayaz imzalı ilk ve şimdilik tek film olan Mavi Yarın, ilgi çeken bir animasyon. Banu Bozdemir, sorularını Numan Ayaz’a yöneltti.

2 Yorumlar

  1. Neymiş bu filmler diye merak edip google’dan aradım…
    Bir filmi 60 saniye içinde yeniden ifade etmek yerine, 60 saniyelik parodiler yapıp, sululuk ve sığ kahkahalar peşinde olan bir dolu kısa film izledim. Mega bir vakit kaybından başka birşey değil diyorum…

  2. filmleri size nasıl ileticez.baktımda bulamadım o bölümü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir