Ödüllü Kısa Filmler Vizyona Giriyor! 1 – Buhar

Ödüllü Kısa Filmler Vizyona Giriyor!

25 Kasım 2016

Antalya Sinema Derneği’nin girişimleriyle kısa filmler artık sinema salonlarında seyirciyle buluşacak. Son yıllarda kısa filmlerin yapım kalitesinin oldukça arttığı düşünülürse bu projenin seyirciye farklı ve çok keyifli bir izleme deneyimi yaşatacağı kesin. ‘Ödüllü 5 Kısa Film’ adıyla 6 Aralık’ta Antalya Aksin Sinemaları’nda vizyona girecek kısa filmler şöyle:

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Asfalt: Süleyman Demirel’in Altın Koza ödüllü filmi Asfalt, deneysel – kurmaca tarzda tek mekânlı, sürükleyici bir film.

Buhar: Abdurrahman Öner’in 2012 yapımı filmi Buhar, festivallere damgasını vurmuş ve ülkemizde kısa film denince ilk akla gelen, meraklısı ve seveni en çok olan filmlerden.

Uçurtma: Serdal Altun’un ilk filmi Uçurtma, savaşa çocukların dünyasından naif bir şekilde bakıyor.

Tuhaf Zamanlar: Mehmet Emrah Erkanı’nın yönettiği Tuhaf Zamanlar, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda ödülle dönmüş, karanlık ve cesur bir film.

7 Santimetre: Metehan Şereflioğlu’nun yönettiği 7 Santimetre bu yıl festivallerin en öne çıkan filmlerinden. Altın Portakal, Altın Koza gibi prestijli ödüllerin sahibi.[/box]

Dernek tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki aylarda yeni sinema salonlarıyla anlaşmaların yapılacağı ve projenin tüm Türkiye geneline yayılacağı bildirildi.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Adana Film Festivali Başvuruları Başladı! 2 – fft261 mf13177866

Adana Film Festivali Başvuruları Başladı!

Bu yıl 19-25 Eylül'de gerçekleştirilecek Adana Film Festivali'nde yarışacak filmler
First Man / Ay’da İlk İnsan Filminden Poster 3 – First Man Ayda İlk İnsan 3

First Man / Ay’da İlk İnsan Filminden Poster

Yönetmen Damien Chazelle ve oyuncu Ryan Gosling, La La Land’den