Korkteyl

Yayın Balığı’ndan haberim yoktu ama olduğu iyi oldu. Hele de burada Korkteyl adında tam bize göre bir program varmış. İzlediğim bölümde korku sinemasının kadın karakterleri anlatılıyordu ve sunum çeşitli filmlerden kilit sahnelerle, üstelik de sansür kaygısı güdülmeden desteklenmişti. Sonuna kadar izledim ve oldukça hoşuma gitti.

“Korkunun Kadınları” Eva Bender’den Soledad Miranda’ya kadar çok geniş bir yelpazede anlatılmış… Keşke ulusal bir kanalda şöyle bir program yapılabilse. Saçma sapan gündemin sıkıcı tartışmalarından ya da Mahsun’un, gördüğü güneşi film yapıp güneşe gidecek uzay mekiğine yetecek kadar para kazanmasının şak şak’lanmasından gına gelmiş bünyeme ne de iyi gelirdi…

korkteyl

Buna da şükür deyip programı yapan Frau Doll’a ellerine sağlık diyor ve Öteki Sinema olarak bundan sonra takipcisi olacağımız bu yayını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Korkteyl‘i şu linkten izlemeniz mümkün: http://www.yayinbaligi.com/program.asp?program=21&video=73

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

7 Yorumlar

 1. Masis Üşenmez

  Program da site de gayet güzel olmuş. Bilgilendirme için teşekkürler Murat.

  Sunucu biraz bana Vampirellayı hatırlattı. Biraz daha make up yapılsa kendisine iyi olur:)

 2. Frau Doll’un makyajı Vampirella’dan ziyade ElviraYı çağrıştırdı bana Masis… Zaten korku programı da böyle sunulur, gayet yerinde olmuş, tabi Orijinal Elvira’nın göğüs dekoltesi bambaşkadır.

 3. Masis Üşenmez

  Doğru ya, Elvira demek istemiştim. Yanlış yazmışım:)

 4. sunucu gayet başarılı ;)

 5. sunucu keşke telaffuzları zorlamasaymış, onun dışında herşey güzel, şahane, süt ve bal.

  böyle programlara ihtiyacımız var, arka sayfa bitti biteli izleyiciyi doyurabilecek program kalmadı.

 6. Çok başarılı buldum.Sunan, hazırlayan, yayınlayan herkesi kutlarım.Umarım bir gün TV’de de görebiliriz bu ve bu gibi programları.

 7. Programı sunan Frau Doll (Semra Uygun) Bizim kan kardeş: Sinematik’de yazıyormuş meğer: http://sinematik.blogspot.com/2009/04/semra-ozdamar.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir