Korkteyl

Yayın Balığı’ndan haberim yoktu ama olduğu iyi oldu. Hele de burada Korkteyl adında tam bize göre bir program varmış. İzlediğim bölümde korku sinemasının kadın karakterleri anlatılıyordu ve sunum çeşitli filmlerden kilit sahnelerle, üstelik de sansür kaygısı güdülmeden desteklenmişti. Sonuna kadar izledim ve oldukça hoşuma gitti.

“Korkunun Kadınları” Eva Bender’den Soledad Miranda’ya kadar çok geniş bir yelpazede anlatılmış… Keşke ulusal bir kanalda şöyle bir program yapılabilse. Saçma sapan gündemin sıkıcı tartışmalarından ya da Mahsun’un, gördüğü güneşi film yapıp güneşe gidecek uzay mekiğine yetecek kadar para kazanmasının şak şak’lanmasından gına gelmiş bünyeme ne de iyi gelirdi…

korkteyl

Buna da şükür deyip programı yapan Frau Doll’a ellerine sağlık diyor ve Öteki Sinema olarak bundan sonra takipcisi olacağımız bu yayını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Korkteyl‘i şu linkten izlemeniz mümkün: http://www.yayinbaligi.com/program.asp?program=21&video=73

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

7 Yorumlar

 1. blank
  Masis Üşenmez

  Program da site de gayet güzel olmuş. Bilgilendirme için teşekkürler Murat.

  Sunucu biraz bana Vampirellayı hatırlattı. Biraz daha make up yapılsa kendisine iyi olur:)

 2. blank

  Frau Doll’un makyajı Vampirella’dan ziyade ElviraYı çağrıştırdı bana Masis… Zaten korku programı da böyle sunulur, gayet yerinde olmuş, tabi Orijinal Elvira’nın göğüs dekoltesi bambaşkadır.

 3. blank
  Masis Üşenmez

  Doğru ya, Elvira demek istemiştim. Yanlış yazmışım:)

 4. blank

  sunucu gayet başarılı ;)

 5. blank

  sunucu keşke telaffuzları zorlamasaymış, onun dışında herşey güzel, şahane, süt ve bal.

  böyle programlara ihtiyacımız var, arka sayfa bitti biteli izleyiciyi doyurabilecek program kalmadı.

 6. blank

  Çok başarılı buldum.Sunan, hazırlayan, yayınlayan herkesi kutlarım.Umarım bir gün TV’de de görebiliriz bu ve bu gibi programları.

 7. blank

  Programı sunan Frau Doll (Semra Uygun) Bizim kan kardeş: Sinematik’de yazıyormuş meğer: http://sinematik.blogspot.com/2009/04/semra-ozdamar.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir