Korku Sineması Ansiklopedisi Çıktı!

8 Haziran 2015

unnamed (1)Tuğrul Sezer’in hazırladığı Korku Sineması Ansiklopedisi, 60’lı yıllardan günümüze korku sinemasının bütün detaylarına ulaşabileceğiniz bir kaynak kitap.

Ansiklopedide, imgelem güçlerini beyazperdeye yansıtan yaratıcı yönetmenler, cesur yazarlar, harikalar yaratan görüntü yönetmenleri, özel efekt uzmanları, besteciler,  korku sinemasındaki türler ve alt türler A’dan Z’ye sıralanıyor.

Ansiklopedide bulabileceğiniz bazı başlıklar:

Hammer ve Amicus gibi yapım şirketleri, Psycho, The Exorcist, Night of the Living Dead, Alien, Jaws, Onibaba, Suspiria, A Nightmare on Elm Street, The Shining, The Silence of the Lambs, The Blair Witch Project, Saw ve The Others gibi kültleşmiş filmler, Kan ve vahşet içeren Slasher ve Splatter (Gore) filmleri, İtalyan usulü polisiye-korku: Giallo filmleri, Jesús Franco, Jean Rollin ve José Ramón Larraz gibi erotik korku uzmanları, Şeytani çocuklar, çılgın bilim adamları, seri katiller, saldırgan hayvanlar gibi alt türlere ait başlıklar, Hitchcock, Argento, Craven, Romero ve Carpenter gibi korku ustaları, Thriller ve The Twilight Zone gibi televizyon için yapılmış korku serileri… 

Büyük boy (22 x 27,5 cm), resimli ve kuşe kâğıda basılmış olan Korku Sineması Ansiklopedisi korku türünü sevenler ve sinema meraklıları için hazırlanmış bir kaynak kitap. Cinius Yayınları etiketiyle basılan kitap 627 sayfa ve fiyatı da 165 lira.

Kitabın Künyesi:

60’lardan Günümüze Korku Sineması Ansiklopedisi

Yazar: Tuğrul Sezer

Yayınevi: Cinius Yayınları

627 sayfa, Mayıs 2015

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kemal Sunal Filmlerinde Küfür ve Argo 1 – Kemal Sunal Filmlerinde Kufur ve Argo kapak

Kemal Sunal Filmlerinde Küfür ve Argo

Türkiye’yi güldüren adam Kemal Sunal’ın yıllardır küfürlü diye “tu kaka”
Sinemada Yol ve Yolculuk Kitabı Raflarda! 2 – Firat Sayici

Sinemada Yol ve Yolculuk Kitabı Raflarda!

Sinema yazarı ve akademisyen Fırat Sayıcı'nın yol sineması üzerine kitabı