Korkunun Kralları Korkusitesi.com’da

Korku filmleri üzerine uzmanlaşmış, içeriği bomba, tasarımı müstesna “korku sineması” blogu korkusitesi güzel bir dosya hazırlamış. Çığlık kraliçelerinin her yerde yazılıp, çizilmesine içerlemiş bu dosyada, korku sinemasının en fena eril karakterleri konu edilmiş.

Korkunun Kralları Korkusitesi.com'da 1 – 9

Sitenin yazarı Devilboy “Bir erkek olarak bu duruma gönlüm razı olmadı. Şöyle bir baktığımda, son zamanlarda da yeterli sayıda çığlık kralı / prensi olduğunu gördüm. Fakat erkek söz konusu olduğunda, korku filmi ikonu olmanız için büyük göğüsleriniz değil, ürkütücü bir görünümünüz olması gerekiyor. Yukarıda adını andığım aktörleri hesaba katmadan (çünkü zaten efsaneleri almış başını gidiyor), izlediğim filmlerden edindiğim sınırlı tecrübeyle, bu yolda belli bir yere gelmiş veya umut vaat eden, nispeten daha yeni aktörlerden bir sıralama yaptım.” demiş ve işte o liste…

Dosyanın Linki için BURAYA!

Blog Linki için BURAYA!

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Küçük bir düzeltme. Yazıyı yazan kişi Murat ‘wherearethevelvets’ Akçıl ama yazıların üstünde “yazan devilboy” yazısı olduğundan yanıltıcı olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir