Korkunun Kralları Korkusitesi.com'da 1 – 9

Korkunun Kralları Korkusitesi.com’da

8 Ocak 2011

Korku filmleri üzerine uzmanlaşmış, içeriği bomba, tasarımı müstesna “korku sineması” blogu korkusitesi güzel bir dosya hazırlamış. Çığlık kraliçelerinin her yerde yazılıp, çizilmesine içerlemiş bu dosyada, korku sinemasının en fena eril karakterleri konu edilmiş.

Korkunun Kralları Korkusitesi.com'da 2 – 9

Sitenin yazarı Devilboy “Bir erkek olarak bu duruma gönlüm razı olmadı. Şöyle bir baktığımda, son zamanlarda da yeterli sayıda çığlık kralı / prensi olduğunu gördüm. Fakat erkek söz konusu olduğunda, korku filmi ikonu olmanız için büyük göğüsleriniz değil, ürkütücü bir görünümünüz olması gerekiyor. Yukarıda adını andığım aktörleri hesaba katmadan (çünkü zaten efsaneleri almış başını gidiyor), izlediğim filmlerden edindiğim sınırlı tecrübeyle, bu yolda belli bir yere gelmiş veya umut vaat eden, nispeten daha yeni aktörlerden bir sıralama yaptım.” demiş ve işte o liste…

Dosyanın Linki için BURAYA!

Blog Linki için BURAYA!

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

  1. Küçük bir düzeltme. Yazıyı yazan kişi Murat ‘wherearethevelvets’ Akçıl ama yazıların üstünde “yazan devilboy” yazısı olduğundan yanıltıcı olabiliyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Seks ve Şiddet Filmleri Dosyası Banubozdemir.com'da 3 – banu bozdemir

Seks ve Şiddet Filmleri Dosyası Banubozdemir.com’da

Seks ve şiddet filmlerinin tarihçesine bakan ve önemli filmler hakkında
Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler Hayali İcraat'ta 4 – George Lucas 01

Lucas Efsanesinin Ardındaki Gerçekler Hayali İcraat’ta

George Lucas efsanesinin ardındaki bütün gerçekler Hayali İcraat'ta! George Lucas.