Kraliçe Lear Filminin Posteri ve Teaser'ı Yayınlandı 1 – Kraliçe Lear

Kraliçe Lear Filminin Posteri ve Teaser’ı Yayınlandı

12 Ağustos 2019

İlk gösterimini 25. Saraybosna Film Festivali’nin uluslararası belgesel film yarışmasında yapacak olan Pelin Esmer’in Kraliçe Lear filminin posteri ve teaserı yayınlandı.

20 Ağustos’ta Saraybosna’da gösterilecek film, Mersin Arslanköylü tiyatrocu kadınların Toroslardaki köylere yaptıkları otuz günlük turnede Shakespeare’in Kral Lear oyununun dağ yollarında yavaş yavaş Kraliçe Lear’e dönüşmesini konu alıyor.

Kraliçe Lear Filminin Posteri ve Teaser'ı Yayınlandı 2 – Kraliçe Lear poster

Türkiye’de 2019 sonbaharında gösterime girmesi planlanan Kraliçe Lear, Pelin Esmer’in Oyun filmiyle tanıdığımız Arslanköylü tiyatrocu kadınlarla on dört yıl sonra yeniden bir araya gelmesiyle ortaya çıktı.

Festivaldeki gösterime film ekibinin yanı sıra Arslanköylü tiyatrocu kadınlar da katılacak. Kraliçe Lear 15 Kasım 2019’da Türkiye’de vizyona girecek.

Film Özeti

2000’li yılların başında Toroslar’da bir avuç köylü kadın bir tiyatro topluluğu kurmuş, biz de bu topluluğun kurulma serüvenini, kadınların hayatlarını sahneye taşımalarını ve tiyatronun onları nasıl değiştirdiğini Pelin Esmer’in Oyun belgeselinde izlemiştik. Bu kez aynı tiyatrocu kadınlar, Shakespeare’in Kral Lear oyununu suyun bile zor ulaştığı ücra dağ köylerinde sahnelemek üzere yollara düşüyor. Uçurumlarla dolu yollarda toz toprak içinde ilerlerken, kadınların dünyasıyla Kral Lear’in dünyası iç içe geçiyor; “iyi ve kötü”, “genç ve yaşlı”, “zengin ve fakir”, “dürüst ve sahtekâr” oyunun içinden çıkıp gerçeğe karışıyor.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Katılımcılar: Arslanköy Tiyatro Ekibi; Behiye Yanık, Cennet Güneş, Ümmü Kurt, Fatma Fatih, Zeynep Fatih, Hüseyin Arslanköylü
Yönetmen: Pelin Esmer
Yapımcılar: Pelin Esmer, Dilde Mahalli
Ortak Yapımcılar: Barış Bıçakçı, Eda Arıkan, Feride Çiçekoğlu
Kamera: Morteza Atabaki, Pelin Esmer
Ses Kayıt: Hüseyin Can Erol
Ses Tasarım ve Miksaj: Kubilay Tok
Renk Düzeltme: Murat Birkon
Kurgu: Pelin Esmer, Emre Aksu
Müzik: Barış Diri

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Constantine, Arrow’a Konuk Oluyor! 3 – Arrow Constantine crossover season 4

Constantine, Arrow’a Konuk Oluyor!

Reytinglere yenik düşen çizgi roman uyarlaması Constantine’in önce başka kanala
Nuh Tepesi Filmi HBO'da Gösterilecek 4 – Nuh Tepesi

Nuh Tepesi Filmi HBO’da Gösterilecek

Tribeca Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek