‘Küçük Çin’de Büyük Bela’ Remake’i Yolda 1 – Big Trouble In Little China Poster

‘Küçük Çin’de Büyük Bela’ Remake’i Yolda

1986 yapımı John Carpenter imzalı kült fantastik macera “Big Trouble in Little China” da remake kervanına katılıyor. Üstelik başrol için şu sıralar Fury 7 ve San Andreas ile gündemden düşmeyen Dwayne ‘The Rock’ Johnson düşünülen isim…

1980’lerin başarılı fantastik macera adına akla ilk gelen filmlerinden birisi “Big Trouble in Little China”dır. Usta yönetmen John Carpenter yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Kurt Russell, Kim Cattrall, Victor Wong gibi isimler yer alıyordu. Kült mertebesindeki fantezi, komedi, korku, dövüş gibi pek çok türü harmanlayarak eğlenceli bir seyirlik sunuyordu. Tıpkı 80’lerin diğer kültleşmiş yapımları gibi “Big Trouble in Little China” da yeniden çevrimden nasibini alacak gibi gözüküyor.

1980’lerden akla kazınmış ne kadar film varsa yeniden çevirmekte kararlı olan yapımcılar “Big Trouble in Little China” için de kolları sıvadılar. Başrol olarak düşünülen isim ise son dönem aksiyon filmlerinde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz Dwayne ‘The Rock’ Johnson’dan başkası değil.

Filmin senaryosu X-Men : First Class’tan hatırlayacağımız Ashley Miller ve Zack Stentz’e emanet edilecek. Dönemin korku, fantastik, B film severlerini mest eden yapım bakalım günümüze uyarlandığında nasıl bir tepki ile karşılaşacak.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak : http://screenrant.com/big-trouble-little-china-remake-dwayne-the-rock-johnson/

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Eğer bir gün birileri “The Goonies” filmini yeniden ele alırlarsa hiç şaşırmayın!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir