Her Cuma Yeni Sinema: Küf'ü Ücretsiz İzle 1 – 56511

Her Cuma Yeni Sinema: Küf’ü Ücretsiz İzle

29 Mayıs 2013

56511Küf’ü Ücretsiz İzle! “Her Cuma Yeni Sinema” sloganıyla yola çıkan Yeni Sinema Hareketi platformu, son dönem Türkiye Sineması’nın bağımsız örneklerini İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor. Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, koordinasyonunu Katadrom Derneği’nin yaptığı ücretsiz etkinlik, bu hafta Ali Aydın’ın senaryosunu yazıp yönettiği Küf filmiyle devam edecek.

69.Venedik Film Festivali “Geleceğin Aslanı Ödülü”, 53.Selanik Film Festivali “Gümüş İskender Ödülü”, 49.Uluslararası Altın Portakal Film Festivali “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “Dr.Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü”, Reykjavik Uluslararası Film Festivali, “Yeni Vizyonlar Yarışma Bölümü”, Cinelink Work In Progress “Post Republic Ödülü” kazanan 2012 yapımı filmin konusu şöyle; demir yollarında yol bekçisi olarak çalışmakta olan Basri’nin tek oğlu olan Seyfi tam 18 yıl önce, okuduğu üniversitede öğrenciyken gözaltına alınmış ve o günden sonra hiç kimse Seyfi’den başka bir haber alamamıştır. Basri’nin oğlu kaybolduktan altı yıl sonra karısı da ölmüştür. Onu günden güne çepeçevre saran bir umut yaşatmıştır bugüne kadar. On sekiz yıldır aralıksız her ayın başında ve ortasında oğlunu bulmaları için yazdığı dilekçeler. Anadolu’nun bereketli toprakları ve Basri’yi sarıp sarmalayan uçsuz bucaksız tren yolları, umut ve vicdan…

Gösterimin ardından filmin yapımcılarından Gökçe Işıl, Sevil Demirci ve oyuncularından Tansu Biçer izleyicilerin sorularını yanıtlamak üzere salonda hazır bulunacak.

31 Mayıs 2013, Cuma, 19.00 / Küf /Yönetmen: Ali Aydın

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Comments

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fenomen Oyuncu Robert Quarry Hayata Veda Etti

B filmlerinin fenomen oyuncusu, özellikle 70'li yıllarda korku filmlerinin aranan
7 Santimetre Artık İnternetten İzlenebiliyor! 2 – 7 Santimetre

7 Santimetre Artık İnternetten İzlenebiliyor!

2016 yılının en dikkat çeken kısa filmlerinden, Metehan Şereflioğlu’nun yazıp