Kuklalar ve Kuklacılar Ankara'da Buluşuyor 1 – cats2

Kuklalar ve Kuklacılar Ankara’da Buluşuyor

27 Nisan 2015

unnamedAnkara yepyeni bir festivale daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: 1. Uluslararası Ankara Kukla Festivali. 14-21 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Festivalde hem çocuklara ve hem de yetişkinlere yönelik kukla oyunları olacak.

‘Kukla yalnızca çocuklar için değildir’ düşüncesini festivalde vurgulamayı amaçlayan KUKSADER(Kukla, Karagöz, Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği) düzenlediği bu ilk festivalin Karagöz Ustası Hayali Torun Çelebi anısına gerçekleştirildiğini ve ona adanacağını  belirtti.

Yurt dışından Rusya, Bulgaristan, İspanya, Moldova ve İtalya’dan grupların da yer alacağı festivalde Ankara’dan Tiyatro TEMPO ve İstanbul’dan Tiyatro TEM toplulukları da hem çocuklar için hem de yetişkinler için oyunlar sergileyecek. Açık havada yapılacak gösterilerin yanı sıra Tiyatro Tempo’nun Maltepe’deki salonu ve okullarda da oyunlar sergilenecek ve olabildiğince çok izleyiciyle kukla ve kuklacılar buluşturulacak.

Çocukların hayal dünyasını geliştirmek, yetişkinlere farklı bakış açıları sunmak için Ankara’da bir ilki gerçekleştirecek olan Uluslararası Ankara Kukla Festivali, 7’den 77’ye tüm kukla severleri buluşturmayı hedefliyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

54. Ulusal Yarışma Beyoğlu Sineması’ndaki Törenle Başladı 2 – 54. Ulusal Yarışma Açılış 1

54. Ulusal Yarışma Beyoğlu Sineması’ndaki Törenle Başladı

İlk kez düzenlenen 54. Ulusal Yarışma, Beyoğlu Sineması’ndaki film gösterimiyle
Azra Deniz Okyay’ın Hayaletler Filmi Venedik'te Yarışacak 3 – Azra Deniz Okyay Hayaletler

Azra Deniz Okyay’ın Hayaletler Filmi Venedik’te Yarışacak

Ödüllü kısalarıyla tanıdığımız Azra Deniz Okyay’ın ilk uzun metraj filmi