Post Nükleer Bir Film Geliyor: La Creacion

Şilili sinemacı Patricio Valladares ve İtalyan yazar Andrea Cavaletto’nun zihinlerinden, La Creacion / The Creation adlı deneysel korku drama türünde bir film…

Post-nükleer bir gelecekte. Bir gezgin sirk sihirbazı, yanında genç asistanıyla birlikte, The Creation (Yaratma) adlı en büyük ilüzyonunu gerçeklestirmek için şehirden, mistik bir ormana doğru kaçıyor. Bu ilüzyonu gerçekleştirebilmek için, cinai eğilimlerin ve gerçeklik manipülasyonunun değişik aşamalarından geçmesi gerekecek. İnsanlık benliğinin en uç köşelerine ulaşmak zorunda kalacak.

Bir HDV kamera, 200 dolarlık bir bütçe ve 24 saatlik bir çekim süreci, artı 5 kişilik bir ekiple kotarılan bu deneme, Temmuz ayında, daha sonra belirtilecek bir tarihte, ücretsiz olarak internet üzerinden dağıtılacak. Şimdilik Youtube üzerinde yüklü fragmanıyla ağzınıza bir parmak bal çalmış olalım.

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir