Sıra Dışı Bir Aşk Hikayesi: Lavinya

LAVİNYA

Kerem Topuz’dan Sıra Dışı Bir Aşk Hikayesi

 

Tamamını doğaçlama olarak çektiği ilk filmi Film ile sinema çevreleri tarafından dikkatleri çekmeyi başaran ve yurt dışında aldığı ödüllerle adından söz ettiren yönetmen Kerem Topuz, ikinci sinema filmi Lavinya için kamera arkasına geçmeye hazırlanıyor. Senaristliğini de Kerem Topuz’un yaptığı filmin, yapımcılığını Arti Film olarak Türker Korkmaz üstleniyor.

İstanbul’da başlayıp Anadolu’daki bazı kasabalarda, esnaf lokantalarında, benzin istasyonlarında, garlarda ve yollarda geçecek olan filmin ana teması; sonsuzluk, aşk ve ölüm.

Filmin ismini, Özdemir Asaf’ın Lavinia adlı şiirinden esinlenerek koyduğunu belirten Kerem Topuz, bazı sahnelerde de Orhan Pamuk’un Yeni Hayat’ına göndermelerde bulunuyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Masumiyet Müzesi Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da!

Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’ kitabı başta olmak üzere çeşitli kitap ve metinlerinden esinlenerek çekilen Masumiyet Müzesi, Türkiye’de ilk kez 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir