Lego Filmi 2 Vizyon Tarihi Belli Oldu 1 – Lego Filmi 2

Lego Filmi 2 Vizyon Tarihi Belli Oldu

12 Ocak 2019

Her şeyi başlatmış olan, küresel çapta gişe fenomeni olmuş, eleştirmenlerden övgü toplamış LEGO Filmi’nin devam filmi LEGO Filmi 2’de kahramanlarımız yepyeni, aksiyon yüklü bir macerada, sevgili şehirleri Bricksburg’ü Lego Filmi 2 Vizyon Tarihi Belli Oldu 2 – Lego Filmi 2 Posterkurtarmak için yeniden bir araya geliyorlar. Her şeyin muhteşem olduğu günlerin üzerinden beş yıl geçmiştir ve şimdi şehir sakinleri yepyeni bir tehditle karşı karşıyadırlar: Uzaydan gelen LEGO DUPLO istilacıları her şeyi yeniden inşa edilebileceklerinden daha hızlı bir şekilde paramparça etmektedirler.

İstilacıları yenme ve LEGO evrenine uyumu geri getirme sorumluluğu Emmet, Lucy, Batman ve dostlarını çok uzak, keşfedilmemiş dünyalara, hatta her şeyin müzikal olduğu tuhaf bir galaksiye bile götürecektir. Bu görev onların cesaretini, yaratıcılığını, Usta Yapıcılık becerilerini sınayacak ve gerçekten ne kadar özel olduklarını ortaya çıkaracaktır.

Filmde yeniden yer alan başlıca karakterler şöyle sıralanabilir: Emmet, Lucy (nam-ı diğer Çılgınstil), LEGO Batman, Ultrakedi, MetalSakal ve Benny. Onlara yeni karakterler Kraliçe Watevra Wa’Nabi, Tatlı Kargaşa ve Mom eşlik edecek.

LEGO Filmi 2’nin yönetmenliğini Mike Mitchell (Shrek Ever After, Trolls, Sky High), yapımcılığını ise Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller ve Roy Lee üstlendi. LEGO Filmi’nin 2014’te seyirciyle buluşmasından bu yana, LEGO film serisinin yaratıcı ekibini bu isimler ve Jinko Gotoh oluşturuyor. LEGO Construction Toys’a (LEGO Yapı Oyuncakları) dayanan filmin senaryosu Phil Lord ve Christopher Miller’ın; hikâyesi Phil Lord, Christopher Miller ve Matthew Fogel’ın imzasını taşıyor.

LEGO Filmi 2’nin yönetici yapımcılığını Jill Wilfert, Keith Malone, Matthew Ashton, Chris McKay, Zareh Nalbandian, Ryan Halprin, Will Allegra ve Chris Leahy gerçekleştirdi. Patrick Marc Hanenberger (Rise of the Guardians) filmin görüntü yönetmenliğini, Claire Knight ise kurgusunu üstlendi. Mark Mothersbaugh’nın (Thor: Ragnarok, The LEGO Movie) müziklerini bestelediği filmin animasyon yönetmenliğini Trisha Gum gerçekleştirdi.

8 Şubat 2019, Cuma günü 2D ve 3D olarak vizyona girecek LEGO Filmi 2, Türkiye’de Türkçe dublajlı olarak gösterilecek.

www.legofilmi2.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kelebekler'e Bir Ödül de Bükreş'ten 3 – Kelebekler 2

Kelebekler’e Bir Ödül de Bükreş’ten

Hem gişedeki başarısı hem de festivallerden aldığı ödüllerle büyük ses
Space Jam: A New Legacy 16 Temmuz’da Sinemalarda 4 – Space Jam A New Legacy Yeni Efsane

Space Jam: A New Legacy 16 Temmuz’da Sinemalarda

Basketbol ikonlarından LeBron James, Space Jam A New Legacy'de zamana