Legolarla Mad Max: Fury Road Araçları 1 –

Legolarla Mad Max: Fury Road Araçları

1 Haziran 2015

Kıyamet sonrası bilim kurgu filmleri denildi mi benim için akan sular durur. Mad Max filmlerinin yeri her zaman ayrıdır. Mad Max candır ve Mel Gibson’ın kredisi hep vardır. Mad Max: Fury Road filmiyle birlikte yeniden eski Mad Max filmlerinin gündeme gelmesi, yeni neslin Mad Max ile tanışması açısından yararlı oldu. Her ne kadar yeniden yapım (remake) olayına kuşkuyla yaklaşsam da Mad Max filmlerinin hiç eskimediğini düşündüğüm için yeni çekilecek filmin de aslında sadece seriye yeni bir ek olabileceğini düşünürüm. Peki ya Legolarla Mad Max: Fury Road?

Legolardan Mad Max arabaları tasarlayan Lego Will isimli bir lego tasarımcı, Mad Max: Fury Road filminde yer alan bazı araçların modellerini lego tuğlaları ile ele almış ve modifiye edilmiş araçları bir Punk Legoları da ekleyerek inşa etmiş. Burada Ecto 1 aracını Hayalet Avcıları lego setinde de bulunan 1959 Cadillac’tan düzenleyerek oluşturması ve göndermede bulunması da takdire şayan.

Bu legoların “custom” yani bir kullanıcının yaptığı resmi olmayan lego setler olduğunu hatırlatarak sizleri fotoğraflarla baş başa bırakıyorum:

Not: Görsellerin üzerine tıklayarak tam boy görüntüleyebilirsiniz.

blank

Utku Uluer

1974'te Moda'da doğdu. İtalyada yaşıyor. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, O zamandan beri Sinematik Yeşilçam ve Öteki Sinema'da kafasına göre yazmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Art of B-Movies: Remake Exhibition 9 – yilmayan seytan 1972

Art of B-Movies: Remake Exhibition

Art of B-Movies: Remake Exhibition. Klasikleşmiş filmlerin efsanevi afişleri bir
Erdem Tepegöz'den Zerre 12 Nisan'da Seyirciyle Buluşuyor 10 – banner

Erdem Tepegöz’den Zerre 12 Nisan’da Seyirciyle Buluşuyor

Jale Arıkan’ın başrolünde olduğu, genç yönetmen Erdem Tepegöz’ün senaryosunu yazdığı