Legolarla Mad Max: Fury Road Araçları 1 – mad max lego 7

Legolarla Mad Max: Fury Road Araçları

Kıyamet sonrası bilim kurgu filmleri denildi mi benim için akan sular durur. Mad Max filmlerinin yeri her zaman ayrıdır. Mad Max candır ve Mel Gibson’ın kredisi hep vardır. Mad Max: Fury Road filmiyle birlikte yeniden eski Mad Max filmlerinin gündeme gelmesi, yeni neslin Mad Max ile tanışması açısından yararlı oldu. Her ne kadar yeniden yapım (remake) olayına kuşkuyla yaklaşsam da Mad Max filmlerinin hiç eskimediğini düşündüğüm için yeni çekilecek filmin de aslında sadece seriye yeni bir ek olabileceğini düşünürüm. Peki ya Legolarla Mad Max: Fury Road?

Legolardan Mad Max arabaları tasarlayan Lego Will isimli bir lego tasarımcı, Mad Max: Fury Road filminde yer alan bazı araçların modellerini lego tuğlaları ile ele almış ve modifiye edilmiş araçları bir Punk Legoları da ekleyerek inşa etmiş. Burada Ecto 1 aracını Hayalet Avcıları lego setinde de bulunan 1959 Cadillac’tan düzenleyerek oluşturması ve göndermede bulunması da takdire şayan.

Bu legoların “custom” yani bir kullanıcının yaptığı resmi olmayan lego setler olduğunu hatırlatarak sizleri fotoğraflarla baş başa bırakıyorum:

Not: Görsellerin üzerine tıklayarak tam boy görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir