Logan’s Run Filmine Yeni Senarist! 1 – 194851

Logan’s Run Filmine Yeni Senarist!

William F. Nolan’ın 1967 tarihli romanından beyazperdeye uyarlanan “Logan’ın Kaçışı / Logan’s Run” yeniden çekiliyor. Yeni projenin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen isim “X-Men: Geçmis Günler Gelecek Simon Kinberg’e Ryan Condal eşlik edecek. Filmin yapımcılığını üstlenen Warner Brothers’ın 2000 yılından beri filmin haklarının peşinde olduğu da bilinen bir dipnot. 

2000 yılından beri çekimi planlanan proje için senarist olarak Alex Garland, Will Beall ve isimleri düşünülmüş, yönetmenlik koltuğu için Bryan Singer ve Nicolas Winding Refn gibi isimler gönüllü olmuştu. Hatta 2010 yılında oyuncu Ryan Gosling’in projede başrol olacağı iddia edilmişti. Ancak proje tekrar rafa kaldırılmış ve çekimleri gerçekleşmemişti.

İnsanların en fazla 30 yaşlarına kadar yaşamalarına izin verilen, 23. yüzyılda geçen bir ütopyayı konu alan film, 1976 yapımı ile büyük sansasyon yaratmıştı. Genç ve verimli insanların yaşadığı, çalıştığı ve eğlendiği bu modern toplumda yer alan Logan, sisteme karşı koyan bir kadının etkisiyle yaşadığı mikro-toplumdan kaçarak asilere katılıp, distopik topluma karşı savaşmaya başlıyor.

Kaynak: Beyazperde

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir