M. Night Shyamalan’dan Glass 18 Ocak’ta Sinemalarda

M. Night Shyamalan, iki orijinal yapıtı; 2000 yılından Ölümsüz (Unbreakable) ve 2016 yılından Parçalanmış (Split) hikâyelerini yepyeni bir gerilimde bir araya getiriyor: Glass.

M. Night Shyamalan'dan Glass 18 Ocak'ta Sinemalarda 1 – Glass poster

Ölümsüz filminde rol alan Bruce Willis, David Dunn rolünde; Samuel L. Jackson ise takma adı olan Bay Glass olarak geri dönüyor. James McAvoy, Parçalanmış filmindeki Kevin Wendell Crumb rolü ve içinde barındırdığı farklı karakterleriyle rolüne devam ederken, Canavar ile karşılaşıp hayatta kalan tek kişi Casey’yi canlandıran Anya Taylor-Joy da filmde rol alıyor.

Parçalanmış’ın devamı niteliğinde olan Glass’ta Dunn, Crumb’ın Canavar kimliğinin izini sürmektedir. Bu esnada iki adam için de önemli sırları taşıyan Price’ın gölgesi ortaya çıkar.

Oyuncu ekibine Ölümsüz kadrosundan Spencer Treat Clark ve Charlayne Woodard, Dunn’ın oğlu ve Price’ın annesi olarak katılıyor. Altın Küre Ödüllü Sarah Paulson (American Horror Story) da ekipte yer alıyor.

Bu dünyaca ünlü gişe rekoru kıran filmler Shyamalan ve onun iki Universal filminin yapımını da üstlenen Jason Blum imzası taşıyor. Glass’ın yapımcı ekibinde Ashwin Rajan, Marc Bienstock ve Steven Schneider başyapımcılar olarak yer alıyor.

M. Night Shyamalan'dan Glass 18 Ocak'ta Sinemalarda 2 – Glass 8

M. Night Shyamalan'dan Glass 18 Ocak'ta Sinemalarda 3 – Glass 9

M. Night Shyamalan'dan Glass 18 Ocak'ta Sinemalarda 4 – Glass 4

M. Night Shyamalan'dan Glass 18 Ocak'ta Sinemalarda 5 – Glass 6

M. Night Shyamalan'dan Glass 18 Ocak'ta Sinemalarda 6 – Glass 5

Tür: Gerilim
Oyuncular: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Spencer Treat Clark, Charlayne Woodard, Sarah Paulson
Yazan ve Yöneten: M. Night Shyamalan
Yapımcı: M. Night Shyamalan, Jason Blum, Ashwin Rajan, Marc Bienstock
Başyapımcı: Steven Schneider

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir