Machete / Ustura Filminden Lobi Kartları

Ötekiciler olarak merakla beklediğimiz Machete / Ustura için geri sayım devam ederken filmin lobi kartları Türkiye PR’ını yapan Deep İletişim tarafından Öteki Sinema’ya ulaştırıldı.

Senaryosunu Robert Rodriguez’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu film Machete orijinal adıyla Türkiye ile eş zamanlı olarak dünyada da sinema izleyicisiyle buluşacak. Desperado ve Bir Zamanlar Meksika’da filmlerinin yönetmeni Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino’nun 50 milyon dolarlık bütçeleriyle yapımcılığını üstlendiği film, aksiyon ve gerilim türünü sevenler için. Robert Rodriguez’in Grindhouse adlı filminin fragmanı baz alınarak çekilen film, sinema izleyicileri tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Filmin imaj çalışması için gerçekleştirilen fotoğraflar için de Rodrigez’in kendi stüdyolarında özel olarak çalışıldı.

Film gelene kadar bu nefis lobi kartları ile ağzınıza bir parmak daha bal çalmış olalım sevgili okurlar! :)

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Ön Bakış: Alita Battle Angel

Alita’yı bilgisayarda yaratılan karakteri gibi kocaman gözleri olan Rosa Salazar canlandırıyor. Ona Christoph Waltz ve Jennifer Connelly gibi iki usta oyuncu eşlik ediyor.

2 Yorumlar

  1. yalnız Ustura ne alaka? Machete bildiğin pala demek ya. pala nerde ustura nerde.

  2. Ustura Kemal :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir