80'lerin Kült Filmi Maniac Cop HBO Dizisi Oluyor! 1 –

80’lerin Kült Filmi Maniac Cop HBO Dizisi Oluyor!

12 Ekim 2019

Usta isim Nicolas Winding Refn’nin geliştireceği dizi projesi Maniac Cop, yayınlanacağı kanalı ve platformu seçmiş bulunuyor. Film serisinin yeni versiyonu Maniac Cop dizisi için HBO ve Canal+ ile resmi olarak anlaşma imzalandığı duyuruldu.

Çekimleri Los Angeles’ta gerçekleştirilecek olan Maniac Cop dizisi ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Neon Demon, Valhalla Rising, Only God Forgives, Drive, Bronson gibi yapımların başarılı yönetmeni Nicolas Winding Refn’in imzasını taşıyacak olan Maniac Cop, HBO için diziye dönüştürülecek. Dizinin konusu ise şöyle açıklandı: “Üniformalı bir katil sokaklarda serbestçe dolaşıyordur. Sokaklarda masum insanları öldürmeye başlayan üniformalı katil, şehirde büyük bir kaosa neden olur. Katilin şehirde yarattığı paranoya, insanların polise olan güveninin kaybolmasına yol açar. Kaos içindeki şehirde yaşayan insanların aklında zamanla bir soru oluşmaya başlar. Katil, doğaüstü güçlere mi sahiptir?”

Yönetmen Nicolas Winding Refn, dizinin yaratıcısı ve idari yapımcısı olarak görev yapacak. Aynı zamanda Universal Soldier’ın yönetmeni John Hyams de idari yapımcılık görevini üstlenecek. Refn, dizi projesi hakkında şu sözleri sarf etti: “John Hyams’in her zaman hayranıydım. Birkaç yıldır Maniac Cops filmlerinin yeniden yaratılmasından bahsediyorduk. Ama konu üzerinde çalışmaya devam ettikçe yarattığımız dünyanın daha derinlerine inmek isterken kendimizi bulduk. Maniac Cop en vahşi hırslarımızı fark etmemize ve muazzam bir kitleye ulaştıracak HBO ile anlaşmamıza neden oldu. Bu dizi katıksız bir şekilde aksiyon ve korku yolculuğu olacak.”

Maniac Cop filmlerinden ilki 1988 yılında Bruce Campbell ve Tom Atkins başrolüyle hayata geçirilmişti. Ancak eleştirmenler tarafından pek beğenilen bir yapım olamamıştı. Nicolas Winding Refn son olarak Amazon için Too Old To Die Young dizisini çekmişti. Ancak dizi 10 bölümde sona erdirildi. Maniac Cop’ın ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Tanıtım Fragmanı: Danimarka Dizisi The Rain 2 – The Rain 2018 netflix series

Tanıtım Fragmanı: Danimarka Dizisi The Rain

Kuru Kal, Hayatta Kal! Netflix’in Danimarka’daki ilk orijinal dizisi The
Başka Sinema'nın Niyeti Başka mı? 3 – bozkır tv slider

Başka Sinema’nın Niyeti Başka mı?

Başka Sinema, bağımsız sinemayı yaşatmanın çaresini arıyorsa bilelim ama bu