Yeni Maniac Filmine Ait Manyak Posterler 1 – Maniac003

Yeni Maniac Filmine Ait Manyak Posterler

25 Haziran 2013

Maniac 10Freelance olarak çalışan Los Angeles’lı tasarımcı Midnight Marauder’ın tasarladığı alternatif Maniac posterleri filmin ismi ile inanılmaz bir uyum içerisinde, kesinlikle manyak posterler!

Metrodome Distribution, son katılım tarihi 24 Haziran olan ve birinci gelen eserin Maniac’ın 1 Temmuz’da İngiltere’de çıkacak yeni DVD/Blu-ray baskısının kapağında kullanılacağı bir alternatif poster yarışması açmıştı. Aşağıda göreceğiniz birbirinden etkileyici posterler bu yarışma için Midnight Marauder tarafından hazırlanmış. Benim favorilerim mavi yarım kafalı olan ile yazının girişinde kullandığım posterler. Sizin favorileriniz hangileri?

William Lustig’in yönettiği ve kült korku filmleri arasında sağlam bir yeri olan 1980 yapımı Maniac’ın yeniden çevrimi, bu senenin en çok ses getiren korkularından biri oldu bile. Senaryosunu Fransız yönetmen Alexandre Aja ve Grégory Levasseur‘un beraber yazdığı Maniac’ın yönetmen koltuğunda ise Franck Khalfoun oturuyor.

“Frank, cansız manken satan bir dükkanda çalışan bir seri katildir. Kurbanlarını internet üzerinden bulur ve onları öldüreceği ana kadar takip eder. Bu arada anne baskısının hüküm sürdüğü geçmişinden kaynaklanan halüsinasyonlar yüzünden acı çekmektedir. İyice karışan aklının oyunlarıyla öldürdüğü her kadın ile annesinden yavaş yavaş intikam aldığını sanar.”

Maniac serisini ve Midnight Marauder’ın diğer eserlerini görmek için tasarımcının tumblr sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://midmarauder.tumblr.com/post/53501664961/franck-khalfouns-maniac-poster-series-by

Not: Posterleri tam boy görebilmek için üzerlerine tıklayabilir, sağ ve soldaki oklara basarak da galeri içinde gezebilirsiniz.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İstanbul Modern Sinema’da İp Dokunur! 14 – Daisies 1966 Papatyalar

İstanbul Modern Sinema’da İp Dokunur!

İstanbul Modern Sinema, “İplikten Çözülenler” sergisine paralel hazırlanan İp Dokunur!
Cem Yılmaz'dan Karakomik Filmler: Çekimler Başladı 15 – Karakomik Filmler 2

Cem Yılmaz’dan Karakomik Filmler: Çekimler Başladı

Dört filmden oluşan Karakomik Filmler serisinin ilk iki filmi Kaçamak