Marmara Çizgi’den Yeni Çizgi Romanlar

Marmara Çizgi, biri yeni bir seri (Chew) başta olmak üzere, merakla beklenen yeni çizgi romanları çıkardı. Meraklılarının dikkatine!

chewChew 1: Lezzetçilerin Tercihi

Tony Chu bir dedektiftir ve bir sırrı vardır. Bu sır çok tuhaftır. Tony Chu sibopatiktir. Yani yediği şeylerden psişik imgelemler alır. Aynı zamanda, çözülemeyen bir cinayeti kimin ve neden işlediğini ortaya çıkarmak için kurbanının cesedini kemirmekten şikayet etmediği zamanlarda muazzam bir dedektiftir. En tuhaf, en acayip, en hastalıklı olayları araştırmak üzere GİD’nin Özel Suçlar Birimi’ne, yani gezegendeki en güçlü emniyet teşkilatına getirilir.

İşte karşınızda herkes tarafından ayakta alkışlanan, her yerde yok satan, beklenmedik derecede çarpıcı bir çizgi roman olan CHEW’ın ilk macerası: “Lezzetçilerin Tercihi.” Bu uçuk ve kara mizah dolu seride polisler, sahtekarlar, aşçılar, yamyamlar ve kahinlerle karşılaşmaya hazır olun.

128 Sayfa, 16x24x10,5cm, Renkli, Çevirmen: İlke Keskin, 25TL

xmenAll New X-Men 1: Geçmişteki X-Men

Profesör X’in orijinal beş öğrencisi—Cyclops, Marvel Girl, Iceman, Angel ve Beast—geçmişten koparılıp günümüze getirilir. Ama burada buldukları şey—kendilerinin gelecekteki durumları ve Xavier’in rüyasının aldığı hal—hayalini kurdukları gelecekten çok uzaktır.

Bu genç, idealist kahramanların, geleceklerinde onları bekleyen kahredici gerçekle yüzleştiklerinde verdikleri tepki ne olacaktır? Peki günümüz dünyasına küsmüş X-Men, geçmişleri ezici bir güçle üzerilerine doğru gelirken olaylarla nasıl baş edecektir? Orijinal takımın, emsalleriyle yüz yüze gelmesi, huzur dolu bir buluşma olmayacaktır. Bu buluşma aynı zamanda X-Men’den birini sonsuza dek değiştirecektir. Brian Michael Bendis ve Sutart Immonen, X-Men için yeni bir çığır açıyor!

Bu ciltte All-New X-Men serisinin #1-5 arasındaki sayılar bir araya getirilmiştir.

16x24x0,8cm, 136 Sayfa, Renkli, Çevirmen: Tulgan Köksal, 27TL

spidermanÖrümcek Adam: George ve Gwen Stacy’nin Ölümü

1970’lerin başlarında, bir çift olay örgüsü çizgi romanlardaki ölümsüzlük kavramını sonsuza dek değiştirdi. Okurları o zamana dek hiç olmadığı kadar şoke eden, günümüzde ise sadece parmakla sayılabilecek sayıda hikayenin aşabildiği aksiyon dolu bu trajediler neticesinde, Örümcek Adam önce bir dostunu, ardından sevgilisini ve son olarak da ezeli bir düşmanını kaybetti.

Bizimle birlikte geçmişe doğru bir yolculuğa çıkın ve Örümcek Adam’ın hayatındaki en büyük dönüm noktalarından ikisine tanık olun. Doktor Ahtopot ve Yeşil Cin’in Marvel Evreni’nde bıraktıkları kalıcı etkinin kaynağını öğrenin.

Stan Lee ve Gerry Conway tarafından yazılıp Gil Kane ve John Romita Sr. tarafından çizilen bu toplama ciltte, Amazing Spider-Man serisinin 88’den 92’ye kadar olan sayıları ile 121 ve 122. sayıları bir araya getirilmiştir.

16cm x 24cm, 152 Sayfa, Renkli, Çevirmen: Tulgan Köksal, 28TL

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Çocukken kahramanım CONAN dı.Crom la,Mitra neredeyse benim de tanrılarım olmuştu.–bu yüzden az daha dayağın tillahını yiyiyordum,belki de bu yüzden Conan ciltlerinin yerini elif ba lar aldı–Conan ın sinemasal karşılığı hiç bir zaman hakkettiği karşılığını almadı.Bir tek faşo John Millius la ,çakma muhalif Oliver ın çektikleri idare ederdi ama yine de kağıt üstündekinin çok gerisindeydi,diğerlerini saymıyorum ,kötü bile değiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir