3. Marmaris Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Bu yıl ilk kez Ön Jüri Özel Ödülü olarak 1000 TL para ödülünün verileceği 3. Marmaris Kısa Film Festivali’nin son başvuru tarihi 10 Ağustos…

3. Marmaris Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 1 – 3.MUKFF Logo2014 yılında “Bu Festival Marmaris’in Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan, tamamen gönüllülük esasına dayanan ve 2016 yılında Ediz Hun’un onur konuğu olduğu ve 418 film başvurusu alarak adını başarılı bir şekilde duyuran Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl Ekim ayında üçüncü kez konuklarını ağırlayacak.

Ulusal Yarışma Dalında Adaylar Bekleniyor

Uluslararası ve Ulusal olmak üzere iki ana bölümden oluşan festivalin Uluslararası kısa film bölümünde sadece film gösterimleri yer alacak ve uluslararası dalda yarışma yapılmayacak. Ulusal bölümde ise kurmaca, belgesel, canlandırma/animasyon ve deneysel filmler izlenip içlerinden gösterim programına ve yarışmaya katılacak filmler belirlenerek  daha sonra ana jüri ve halk  jürisi tarafından her dalın en iyilerine ödül verilecek. Liselerarası Ulusal kısa film yarışma bölümündeki filmler için ayrı değerlendirme yapılmayacak.

Festivalde yarışmaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 10 Ağustos. Festival şartnamesi, katılım şartları, başvuru işlemleri ve diğer konularda daha ayrıntılı bilgiye www.marmarisfilmfest.com adresinden ulaşılabilir.

3. Marmaris Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 2 – 77 Netsel Marina Film Gösterimi

“MarmariSANart” topluluğunun bir projesi olan festival,sanatı geniş kitlelere ulaştırmayı, alternatif turizme zemin oluşturmayı, yerli ve yabancı genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmayı amaçlıyor. Festival süresi boyunca yapılacak film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, panel ve atölye çalışmaları gibi etkinliklerde davetli yönetmen, oyuncu, akademisyen ve sinema emekçileri sinema sanatı ve sektörü üzerine deneyimlerini izleyicilerle paylaşacak.

3. Marmaris Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı 3 – 17 Gala3. Yılında Festivaldeki Yenilikler

Öteki Sinema yayın yönetmeni Murat Tolga Şen’in geçtiğimiz yıl katıldığı ve çok başarılı bulduğu festival, bu yıl bölge halkını festivale ortak etmek amacıyla ilk kez bir halk jürisi belirlenecek. Halk Jürisi Ödülünü kazanan filmin yönetmeninin bir sonraki filminin yapımcılığı Koz Yapım tarafından sağlanacak. Ayrıca bu yıl festivalde ilk kez Ön jüri Özel Ödülü verilecek.

Festival Başkanlığını Şeref ÖZTÜRK’ün üstlendiği 3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’nin Danışma Kurulu, Sinema Prof. Bülent ÖZKAM,  Gazeteci, Yapımcı ve Televizyoncu Gürkan HACIR, Yönetmen Engin AYÇA, Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Gülsen TUNCER,  Yapımcı Özlem KÜSKÜ, Yönetmen Jale İNCEKOL, Kameraman Filiz ÇAKMAK’tan oluşuyor.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir