Martin Scorsese Geri Adım Atmıyor! 1 – Martin Scorsese More Marvel Mcu Comments

Martin Scorsese Geri Adım Atmıyor!

Avengers filmlerinin “sinema olmadığını” iddia edip bu yapımları “eğlence parklarıyla” kıyaslayarak tartışmalara neden olan Martin Scorsese, Marvel hakkındaki yorumlarında geri adım atmıyor.

Saygın yönetmen bu açıklamayı bu ay içinde Empire dergisine yapmıştı. Scorsese, yeni filmi The Irishman için 13 Ekim Pazar günü katıldığı BFI Londra Film Festivali basın toplantısında da fikrini değiştirmiş görünmüyordu.

The Hollywood Reporter’a göre yönetmen basın toplantısında, “Bu sinema değil. Bu başka bir şey. Bunlar tarafından istila edilmemeliyiz. Sinema salonlarının öne çıkıp bir anlatısı olan filmleri göstermelerine ihtiyacımız var” dedi.

Scorsese‘nin son yorumları önceki gün Bafta’nın David Lean Konferansı’nda yaptığı ilave bir eleştiriyi takip ediyor.

Scorsese, “Sinema salonları eğlence parkları haline geldi. Bu iyi hoş da geri kalan her şeyi bu şekilde istila etmeyin. Bu tür filmlerden zevk alanlar için bu güzel bir şey ve bu arada artık bunun içine neler girdiğini de bildiğimden yaptıkları şeye hayranım. Bu sadece benim tarzım değil. Sinemanın bundan ibaret olduğunu düşünen farklı türde bir izleyici kitlesi yaratıyor” demişti.

The Irishman, Birleşik Krallık’ta 1 Kasım’da vizyona girecek. Netflix’teyse 27 Kasım’dan itibaren yayımlanacak.

Kaynak: Independent Türkiye

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir