Miike'den Kan’a Dönüş: Lesson of the Evil 1 – Lesson of the Evil 2012

Miike’den Kan’a Dönüş: Lesson of the Evil

1 Ağustos 2012

Miike'den Kan’a Dönüş: Lesson of the Evil 2 – Lesson of the Evil poster 11960 doğumlu ünlü Japon yönetmen Takashi Miike, Audition (1999), Dead or Alive (1999), Visitor Q (2001), Gozu (2003) ve Ichi the Killer (2001) gibi ekstrem uçlarda gezinen klasikleriyle korkuseverlerin kalbinde sarsılmaz bir yere sahip. Neredeyse her sene en az iki film çeken Miike’nin, sinema tarihinin en üretken yönetmenlerinden biri olduğu tartışılmaz. Miike’nin son olarak Yusuke Kishi’nin 2010 tarihli çoksatan (bestseller) şiddet yüklü romanı Aku no kyôten’i (Lesson of the Evil) sinemaya uyarlamaya giriştiğini biliyorduk.

Geçtiğimiz günlerde aynı isimle vizyona girecek olan Aku no kyôten’e (Lesson of the Evil) ait ilk ‘teaser’ yayınlandı. Anlaşılan o ki Miike, uzun süredir ara verdiği bol kanlı, rahatsız edici filmlere geri dönüyor.

Filmin konusu kısaca şöyle; “Seiji Hasumi, öğrencileri tarafından çok sevilen, meslektaşlarının saygı duyduğu bir öğretmendir. Cazibesini, gerçek kimliğini saklamak için bir maske olarak kullanan Hasumi, insanlığa karşı öfke dolu bir psikopattır. Ciddi biçimde anti sosyal kişilik bozukluğundan muzdariptir. Ruhsal durumunun etkisiyle problemleriyle baş etmekte güçlük çeken Hasumi, sistemli bir şekilde öğrencilerini öldürerek rahatlama yolunu seçer.”

Seiji Hasumi rolünde 1975 doğumlu aktör Hideaki Itô yer alıyor. İlk bakışta Lesson of the Evil’in, büyük ölçüde Kinji Fukasaku’nun Battle Royale’ini (2000) andırdığı söylenebilir. Bakalım Miike, yeni filmiyle sınırları nereye kadar zorlayacak?

Post prodüksiyon aşamasındaki film, Japonya’da Kasım 2012’de gösterime çıkacak.

Miike'den Kan’a Dönüş: Lesson of the Evil 3 – Lesson of the Evil 2012

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yeni Bir Star Wars Öyküsü Başlıyor! 4 – HanSoloStarWars

Yeni Bir Star Wars Öyküsü Başlıyor!

Yeni bir Star Wars öyküsü Han Solo’nun çekimleri 20 Şubat’ta
Gölgeler ve Suretler 11 Mart'ta Sinemalarda 5 – IMG 1281

Gölgeler ve Suretler 11 Mart’ta Sinemalarda

Gölgeler ve Suretler, 1963’te Kıbrıs’ta başlayan olaylar sırasında bir genç