Müslüm Artık İzleyicilere Emanet 1 – Müslüm 4

Müslüm Artık İzleyicilere Emanet

26 Ekim 2018

Müslüm Artık İzleyicilere Emanet 2 – Müslüm posterAyla filminin yapımcısı tarafından yine gerçek bir hikâye beyazperdeye aktarıldı. Genç, yaşlı her kuşaktan izleyicinin çok sevdiği, şarkıları dilden dile dolaşan, efsanevi sanatçı Müslüm Gürses’in acılar ve aşkla dolu ‘film gibi’ hayatı artık izleyicilere emanet. Can Ulkay ve Ketche’nin yönetmenliğinde çekilen film, 26 Ekim tarihinde tüm Türkiye’de 1.000’den fazla salonda vizyona girecek.

59 yıllık hayatına sonsuz acı ve Muhterem Nur’a bağlılığını sığdırarak sanatında devleşen Müslüm Gürses’in yaşamını, Urfa’daki çocukluğundan başlayarak anlatan film, sanatçının pek çok bilinmeyen yönü ve ‘film gibi’ hayatını ilk kez beyazperdeye aktarıyor.

Önce sadece ezilenlerin, dışlanmışların sesiyken zamanla benzersiz ses rengi, farklı yorumuyla her kesimden dinleyiciyi şarkılarında buluşturmayı başaran Müslüm Baba’nın hayatını anlatan filmin oyuncu kadrosunda; Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci, Turgut Tunçalp, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar ve Aleyna Özgeçen yer alıyor.

Müslüm Gürses’in çocukluk arkadaşı, tüm yaşamı ve müzik kariyeri boyunca her zaman yanında olan, can dostu, ünlü müzisyen Burhan Bayar’ın Genel Müzik Direktörlüğünü yaptığı filmin müziklerinde ise Ender Akay ve Sunay Özgür imzası var.

Gerçek hayat hikâyelerini beyazperdeye uyarlayarak ülkemiz sinemasında eksikliği hissedilen önemli bir boşluğu dolduran Dijital Sanatlar Yapımevi, Müslüm filminin dağıtımını CGV Mars ile gerçekleştiriyor. Yapımcı olarak ICNN’nin de olduğu film, 26 Ekim’den itibaren 1.000’in üzerinde salonda vizyona girmeye hazırlanıyor.

Müslüm Artık İzleyicilere Emanet 3 – Müslüm 1

Müslüm Artık İzleyicilere Emanet 4 – Müslüm 2

Müslüm Artık İzleyicilere Emanet 5 – Müslüm 3

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

54. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu 6 – 54 SIYAD Odulleri odul toreni 1

54. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Üyelerin oylarıyla belirlenen 54. SİYAD Ödülleri sahipleri, Şebnem Yiğit’in sunuculuğunda
Fantastic Four’dan TV Spot’u Yayınlandı! 7 – Fantastic Four origin story

Fantastic Four’dan TV Spot’u Yayınlandı!

Uzun zamandır gündemde olan projeden ilk tv spot’u da yayınlandı.