Never Sleep Again: Freddy Krueger Külliyatı

DarKnight Pictures Never Sleep Again: The Elm Street Legacy‘nin TV ve uluslararası dağıtım haklarını satın aldı ve hemen bir teaser yayınladı.

Freddy Krueger üzerinden geçen onlarca yıla rağmen hala popüler kültürü etkileyen güçlü bir korku figürü ve Michael Bay tarafından serinin yeniden çekilmesi projesi gündemde… Never Sleep Again, yapımcılığını Daniel Farrands ve Thommy Hutson’un yaptığı, yine Thommy Hutson tarafından yazılmış,  Daniel Farrands,  Andrew Kasch ikilisinin yönettiği Freddy kabusunun köklerine inen bir belgesel…

Belgeselde, yapım ekibi ve oyuncularla yapılmış 100’ün üzerinde söyleşi mevcut… Bunlar arasında yönetmenler Wes Craven, Renny Harlin,ve Ronny Yu,  oyunculardan John Saxon, rockstar Alice Cooper, Monica Keena (Freddy vs Jason), ve Freddy Krueger’in kendisi Robert Englund’da var.

Belgesel şu anda post production aşamasında ve bahar aylarında ABD’de DVD olarak yayınlanacak.

Kaynak:http://www.bloody-disgusting.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir