Ryuhei Kitamura’nın Yeni Filmi: No One Lives

28 Ağustos 2012

Ryuhei Kitamura'nın Yeni Filmi: No One Lives 1 – No One Lives posterÜlkesinde çektiği Versus (2000), Alive (2002), Aragami (2003), Azumi (2003) gibi filmleriyle bilinen 1969 doğumlu Japon yönetmen Ryuhei Kitamura, Clive Barker’ın kısa hikayesinden sinemaya uyarlanan The Midnight Meat Train (2008) ile Hollywood’a transfer olmuştu. Vinnie Jones’un başarıyla hayat verdiği seri katilin, kesim hayvanı gibi davrandığı kurbanlarını hunharca katletmesini, katilin peşine düşen bir fotoğrafçının gözünden anlatan The Midnight Meat Train, ilgi çekici konusuna rağmen gişede çuvallamıştı. Kitamura’nın yeni filmi No One Lives’in başrollerinde Luke Evans, Adelaide Clemens, Derek Magyar, Beau Knapp, America Olivo, Laura Ramsey ve Lindsey Shaw var.

“Kural tanımaz bir çete, genç bir çifti rehin alır ve hiçliğin ortasındaki terk edilmiş bir eve hapseder. Kaçırdıkları kız öldürülünce işler tersine döner. Çete bir anda kendini deneyimli bir katil ile karşı karşıya bulur ve katil hiç kimsenin oradan sağ çıkmasına izin vermeyecek gibidir.”

Ortada çok matah bir konu yok görüldüğü gibi. Kitamura, cinayet sahneleri üzerine yoğunlaşarak stilize bir iş çıkartma niyetinde olabilir. Tabii ki filmi görmeden fazla bir şey söylemek mümkün değil. Merakla beklemekten başka çare yok gibi.

No One Lives, bu seneki Toronto Uluslararası Film Festivali programının, Midnight Madness (Geceyarısı Çılgınlığı) bölümünde yer alıyor. Galası da festival dahilinde yapılacak filmin gösterim tarihi ise 8 Eylül.

Ryuhei Kitamura'nın Yeni Filmi: No One Lives 2 – No One Lives 1

Ryuhei Kitamura'nın Yeni Filmi: No One Lives 3 – No One Lives 2

Ryuhei Kitamura'nın Yeni Filmi: No One Lives 4 – No One Lives 3

Ryuhei Kitamura'nın Yeni Filmi: No One Lives 5 – No One Lives 4

Ryuhei Kitamura'nın Yeni Filmi: No One Lives 6 – No One Lives 5

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Meg / Meg Derinlerdeki Dehşet Fragman 7 – Meg 01

The Meg / Meg Derinlerdeki Dehşet Fragman

10 Ağustos'ta gösterime girecek The Meg / Meg Derinlerdeki Dehşet

The Possession Fragman

Ole Bornedal'ın ABD’de 31 Ağustos'ta vizyona girecek son korku filmi,