Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında 1 – Nuri Bilge Ceylan Cannes Türkiye Standında 2

Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında

14 Mayıs 2018

71. Cannes Film Festivali Ana Yarışma’da son filmi Ahlat Ağacı ile yarışan Nuri Bilge Ceylan, Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından organize edilen Türkiye standına konuk oldu. Standda Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ile bir araya gelen Ceylan’a filmin yapımcısı Zeynep Atakan ve başrol oyuncularından Murat Cemcir eşlik etti.

Nuri Bilge Ceylan Türkiye Standında 2 – Nuri Bilge Ceylan Cannes Türkiye Standında 4

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği’ne verilen ve 71. kez düzenlenen Cannes Film Festivali sırasında açılan Türkiye Standının misafiri olan Nuri Bilge Ceylan başrollerinde Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Ahmet Rıfat Şungar ve Hazar Ergüçlü’nün bulunduğu son filmi Ahlat Ağacı ile bir kez daha Altın Palmiye için yarışıyor.

Uzun yılların ardından köyüne dönen bir yazarın babasının borçları altında ezilmesini konu edinen Ahlat Ağacı filmi, baba-oğul ve aile ilişkilerine odaklanıyor.

Senaryosunu Akın Aksu, Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan’ın birlikte yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini ise Ceylan’ın pek çok filminde birlikte çalıştığı Gökhan Tiryaki üstleniyor.

Ahlat Ağacı’nın ilk gösterimi 18 Mayıs 18:30’da Grand Theatre Lumiere’de gerçekleşecek. 19 Mayıs’ta gerçekleşecek kapanış gecesinde Altın Palmiye sahibini bulacak.

Fotoğraflar: Ayşenur Gençalp

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jurnal'de Film Analizi ve Sinema Yazarlığı Atölyesi 3 – life itself7

Jurnal’de Film Analizi ve Sinema Yazarlığı Atölyesi

Akademi Jurnal’de sinema üzerine yazmak ve sinema yazarlığını meslek edinmek

Zombiler Gladyatörlere Karşı!

Sanayi toplumunun bir artığı olan korku figürü zombileri antik dönemde