Oats Studios İftiharla Sunar: RAKKA 1 – xNeill Blomkamp District 9 director Neill Blomkamp VIVISXN MAG and Oats Studios Rakka Awesome Alien Sci Fi with Sigourney Weaver.jpg.pagespeed.ic .FjW1Dl1Ff3

Oats Studios İftiharla Sunar: RAKKA

19 Haziran 2017

Son yıllardaki favori yönetmenimiz Neil Blomkamp’tan bizleri şaşırtan bir hamle geldi. Hele hele kafasındaki “Alien” projesinin yatması sonrasında bir çıkış aradığı belli. Şu anda deneysel ve yüksek bütçeli bilim kurguları kısa filmler halinde fanlarına sunarak onlardan gelecek desteğe göre uzun metraja dönüştürmeye karar vermiş. Bunun için “OATS STUDIOS” adında bir yapım şirketi kurmuş. Aslında yaptığı doğru . District 9’dan sonra filmlerinin kalitesinde belli bir düşüş var. Daha doğrusu düşüş değil ama bekleneni verememesi durumu var. Muhtemelen aklındakileri Hollywood stüdyolarının kısıtlamaları yüzünden perdeye yansıtamamakta bu sebeple bu yönde bir karar aldı.

Şimdi ise aynen District 9’da yaptığını tekrarlamak istiyor. Hatırlarsanız “District 9” yönetmenin ilk kısa filmlerinden “Alive In Joburg” un uzun metraja dönüştürülmüş haliydi. Peki ne farklı ? OATS STUDIOS’un tek farkı çekecekleri kısa filmlerden en çok beğenileni veya duruma göre PC oyun platformu Steam’den satın alınanı (evet yanlış duymadınız satın alınanı) Hollywood’a transfer edecek olmaları. Steam’den alınacak versiyonda filmlerin kamera arkaları ve ham halleri olacak.

ilk yayınlanan kısa film 20 dakikalık “RAKKA” , “düşmek” anlamında. Hafif District 9 esintili bir uzaylı istilası. Yalnız burada uzaylılar “DISTRICT 9”a göre daha psikopat ve insan ırkı köleleştirilmiş durumda. Sigourney Weaver insan direnişinin başındaki komutan rolünde. Evet sevgili Ripley’imiz Neil Blomkampın kısasında arz-ı endam ediyor. Blomkamp aklındaki Alien projesini gerçeğe dönüştüremeyince “RAKKA”nın senaryosunu Weaver’a göndermiş, o da kısada oynamayı kabul etmiş.

Oats Studios toplamda 4 kısa yayınlayacak. Bunlardan ilki “RAKKA” yayınlandı. Sırada 3 tane daha var. Gelecek ay Dakota Faning’in başrolünde oynadığı bir futuristik korku yayınlayacaklar.

Blomkamp 4 kısa filmin uzun metraj senaryolarının hazır olduğunu , olayın sadece gerekli maddi kaynağı sağlamak ve hangi filmin seçileceğini belirlemekte olduğunu söylüyor.

Oats Studios İftiharla Sunar: RAKKA 6 – unnamed 3

Filmler YouTube’ta OATS STUDIOS kanalında yayınlanmaya başladı. Yukarıda bahsettiğim üzere STEAM üzerinden de satın alabilirsiniz. İlk film “RAKKA”yı YouTube kanalından veya tepedeki video penceresinden izleyebilirsiniz.

blank

İlker Güler

1977 İstanbul doğumlu, 3 film bir arada sever, Betamax dostu bir sinemaseverim :)

1 Comment

  1. Türkçe altyazılı olarak yayınlamanız mümkün mü acaba bu kısa filmleri? :/

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Demir Kadın: Neslican Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu 7 – Demir Kadin Neslican 2

Demir Kadın: Neslican Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Neslican Tay’ın yaşam öyküsünü konu alan Demir Kadın: Neslican filminden
OFCS 2016 Ödül Adayları Açıklandı! 8 – jackie 1

OFCS 2016 Ödül Adayları Açıklandı!

OFCS (Online Film Eleştirmenleri Birliği) 2016 sinema ödülleri adayları üyelerin