Okan Üniversitesi Kısa Film Yarışması Ödülleri Dağıtıldı 1 – 8 Okan Üniversitesi Kısa Film Yarışması 2

Okan Üniversitesi Kısa Film Yarışması Ödülleri Dağıtıldı

3 Mayıs 2018

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, Belgesel ve Kurmaca olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı. Yarışmanın ödülleri, Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen törenle 26 Nisan 2018 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahiplerini buldu.

Okan Üniversitesi Kısa Film Yarışması Ödülleri Dağıtıldı 2 – 8 Okan Üniversitesi Kısa Film Yarışması 2

Yarışmaya başvuran 320 film, ön jürinin seçiminden sonra yönetmen, görüntü yönetmeni, sinema yazarı, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan asıl jüri tarafından değerlendirildi. Bu yıl Kurmaca kategorisinin jüri üyeleri; oyuncu Mehmet Aslantuğ, akademisyen ve sinema yazarı Prof. Dr. Ayla Kanbur, görüntü yönetmeni Eyüp Boz, sinema yazarı Kerem Akça ve yönetmen Abdullah Oğuz’dan oluşuyordu. Belgesel kategorisinde yarışmaya katılan filmleri ise yönetmen İmre Azem, akademisyen Prof. Dr. Şükran Esen, yönetmen Kıvılcım Akay, sinema yazarı ve yönetmen Eylem Kaftan ve Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve akademisyen Prof. Dr. Simten Gündeş değerlendirdi.

Kurmaca kategorisinde birincilik ödülünü Sirayet adlı eseriyle Nuri Cihan Özdoğan kazandı. Belgesel kategorisinde kazanan ise Kurbağa Avcıları adlı filmiyle Batuhan Kurt oldu.

Jüri özel ödüllerinin sahipleri ise kurmaca kategorisinde Hikayeci filmiyle Anıl Güldoğan ve belgesel kategorisinde Bıraktığın Yerden adlı filmiyle Volkan Güney Eker oldu. Ayrıca festivalde Remo adlı belgeseliyle Celal Yücel Tombul ve Abiye adlı filmiyle Doğuş Algün mansiyon ödüllerini kazandı.

Bu yıl ilk kez yarışma kapsamında kısa film yönetmenlerinin teknik anlamda da desteklenmesini ve gelecek projelerinin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Sony Professional özel ödülü de verildi. Ödülü Çarpıntı adlı filmiyle Cihan Tamtürk kazandı.

Geçtiğimiz yedi yıl boyunca bir ulusal öğrenci kısa film yarışması olarak bini aşkın film başvurusunun gerçekleştiği Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, bu sene etkinlik kapsamında ilk kez düzenlenen film gösterimleri, paneller, ünlü görüntü yönetmeni Uğur İçbak’ın yönettiği Sony Professional sponsorluğundaki “Kısa Filmde Işık” atölyesi ve alanda uzman konukların katıldığı “Kısa Filmde Fonlama Paneli” ile bir kısa film festivali kimliği de kazandı. Bu yıldan itibaren Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Festivali olarak anılmaya başlayacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald Karakterler 3 – Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald 1

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald Karakterler

16 Kasım’da gösterime girecek Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
Kısa Filmci Liseliler 8. Kez Yarışıyor 4 – yeniafiş

Kısa Filmci Liseliler 8. Kez Yarışıyor

Kısa filmci liseliler yarışıyor! İstanbul Lisesi Liseler Arası Kısa Film