Oldboy ‘Red Band’ Fragman Yayında

Oldboy posterHafta başında posteri yayınlanan yeni Oldboy filminin ‘red band’ fragmanı yayında!

Park Chan-wook’un yönettiği 2003 tarihli Oldboy, ülkemizde de çok sevilen filmlerden biridir. Oldboy ile sesini geniş kitlelere duyuran, Güney Kore sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Park Chan-wook, JSA (Joint Security Area, 2000), Sympathy for Mr. Vengeance (2002), Lady Vengeance (2005) ve Bakjwi (Thirst, 2009) gibi önemli filmleri de yönetti.

Spike Lee, Do the Right Thing (1989) başta olmak üzere yönettiği birçok film ile takdir görmüş, kendi dilini yaratmayı başarmış ve sinema çevrelerince haklı olarak kabul görmüş, önemli bir yönetmen. 1957 doğumlu Lee’nin, muhtemelen bütün dünyada seyretmeyeni kalmamış Park Chan-wook klasiği Oldboy’u yeniden çekeceğini ilk duyduğumda açıkçası çok şaşırmıştım. Oldboy, finalindeki güçlü sürprizi ile şaşırtmayı hedefleyen ve bu kadar çok sevilmesinden de rahatça anlaşılacağı üzere, bu hedefine büyük ölçüde ulaşmış bir film. Büyük bir çoğunluğun filmi izlediği, yani finaldeki sürprizi bildiği gerçeğinden hareket edersek, herkesin cevabını bildiği bir soruyu eksenine alan yeni bir film ne kadar başarılı olabilir ki? Pek sanmıyorum ama belki de Lee kimsenin ummadığı başka sürprizler hazırlamış olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Başrollerde Josh Brolin, Samuel L. Jackson, Elizabeth Olsen, Michael Imperioli, Lance Reddick, Max Casella ve Sharlto Copley’nin yer aldığı yeniden çevrimin senaryosunu Mark Protosevich yazmış.

Oldboy, Ekim ayından itibaren birçok ülkede gösterime girecek.

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yorum var

  1. blank

    Filmi birebir çekmiş gibi gözüküyor. Keşke hiç bulaşmasalardı… http://i.imgur.com/aDl8l31.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir