Öldürenin Hayatı: Sivil

4

Gerillayı öldüren asker suçluluk duygusunu nasıl yaşar?

Sivil yukarıda sorduğumuz sorudan hareket ediyor. Filmin ana karakteri olan Emrah askerdeyken öldürdüğü gerillanın yanında bir not defteri ve bu not defterinin arasında da bir fotoğraf ve bir mektup buluyor. Askerden döndükten sonra mektubun sahibini ararken yaşadığı suçluluk duygusuyla kendi iç dünyasında kayboluyor.

Otoban kenarlarında tek başına yürüyor , insanları takip ediyor , eski sevgilisini arıyor , kabuslar görüyor. Film bu travmatik süreci oldukça sakin ve minimal bir sinematografiyle anlatıyor. Kamera karakterin mekanla olan ilişkisine odaklanırken onun iç dünyasını anlamamıza da yardımcı oluyor. Film İstanbul’da çekildi. Otobanlar, yollar, tren yolculukları filmin görsel dünyasını zenginleştiren mekanlar. Sivil küçük bir bütçeyle ve sektörel desteklerle gerçekleştirildi. Dijitalist, İstanbul kamera grip, Abt istanbul ve Fono film filmin yapımına katkıda bulundular. İlk filmini yapan bir yönetmen için filme sağlanan sektörel katkılar oldukça önemli.

Poster

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir