Ölü Mevsim Filminin Çekimleri Tamamlandı 1 – Olu Mevsim 1

Ölü Mevsim Filminin Çekimleri Tamamlandı

16 Ocak 2023

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Kuzey Makedonya Film Ajansı destekli Ölü Mevsim filminin çekimleri geçtiğimiz günlerde İstanbul’da tamamlandı.

Yönetmenliğini 2017 yapımı kısa filmi Abiye ve 2021 yapımı belgesel filmi Sıcak Yatak ile pek çok ulusal ve uluslararası festivalde ödüller kazanan ve adından sıkça söz ettiren Doğuş Algün’ün üstlendiği Ölü Mevsim’in yapımcılığını Burak Kaplan üstleniyor. Filmin ortak yapımcıları arasında filmin başrol oyuncularından Funda Eryiğit, filmin cast direktörü Harika Uygur, Bunjamin Kurtishi ve Candaş Altınörs bulunuyor. Ölü Mevsim’in görüntü yönetmenliğini Ece Latifaoğlu, prodüksiyon tasarımını Bengü Şener ve sanat yönetmenliğini ise Ahmet Yörük üstleniyor.

Ölü Mevsim Filminin Çekimleri Tamamlandı 2 – Olu Mevsim 2

Giovanni Robbiano’nun senaryo danışmanlığıyla hayata geçirilen, Doğuş Algün ve Selen Örcan’ın birlikte kaleme aldıkları film; İstanbul’un varoşlarında yaşayan Nimet ve Öznur adındaki iki kız kardeşin mahalle baskısı, muhafazakarlık ve aile sırları gibi kavramlar altında ezilirken yaşadıkları imrenme duygusu ve parçalanmanın öyküsünü anlatıyor. Funda Eryiğit ve Ece Yaşar’ın başrolleri üstlendiği filmin zengin oyuncu kadrosunda Erdem Şenocak, Serkan Ercan, Haydar Şahin, Naz Göktan, Sibel Şişman, Banu Fotocan, Goncagül Sunar, Feri Güler, Tolga Tekin ve Müfit Can Saçıntı gibi isimler yer alıyor.

Ölü Mevsim, geçtiğimiz yıl Bosphorus Film Lab kapsamında düzenlenen Pitching Platform’da finalist filmler arasında yer almış ve platformdan Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü’nü kazanarak ayrılmıştı. Hemen ardından geçtiğimiz aylarda ise Denizbank ve Türsak’ın birlikte düzenledikleri İlk Senaryo İlk Film Yarışması Yapım Destek Platformu’nda Cemal Okan ve Can Okan’ın takdim ettikleri Fono Film Ses Tasarımı Desteği Özel Ödülü’nü kazanmıştı.

Ölü Mevsim Filminin Çekimleri Tamamlandı 3 – Olu Mevsim 3

Ölü Mevsim Filminin Çekimleri Tamamlandı 4 – Olu Mevsim 4

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Paula Rego Sergisine Eşlik Eden Filmler 5 – Paula Rego Secrets and Stories 2017

Paula Rego Sergisine Eşlik Eden Filmler

Pera Film, Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi sergisi kapsamında “Ruhların Derinliklerinde”
Televizyonda Korku Serileri Peş Peşe Geliyor! 6 – 15875

Televizyonda Korku Serileri Peş Peşe Geliyor!

Korku dizileri iş yapınca yapımcılar 80’leri kasıp kavuran slasher türünü