Walking Dead Bitmedi, Ölüler Hep Yürüyecek! 1 – 1369332527

Walking Dead Bitmedi, Ölüler Hep Yürüyecek!

24 Mayıs 2013

Ölüler hep yürüyecek! The Walking Dead gibi izlenme oranları oldukça yüksek olan bir dizi bile yayınlandığı üç sezon içinde yükselişlerin yanı sıra düşüşler de gördü. Bütçe kısıtlamalarına, yeniden çekimlere rağmen The Walking Dead devam ediyor. AMC’nin en yüksek izlenme oranlarını aldıran dizinin 4. Sezonla devam edilmesine karar verilmesi kimseyi şaşırtmadı.

1369332527

Ama dizi daha ne kadar devam edecek?

Robert Kirkman’ın yarattığı kaynak çizgi roman hala devam ettiğine göre, dizinin de teorik olarak belirsiz bir sure boyunca devam etmesi mümkün. En azından AMC kanalının CEO’su Josh Kaplan’ın ima ettiği şey bu. Kanal kesinlikle zombilerin sonsuza kadar yaşamasını ümit ediyor çünkü dizinin dünyasının neye benzediğini yeni yeni anlamaya başlamışlar. Kaplan şöyle söyledi:

…2022 yılında da burada oturup Walking Dead’in henüz bitmediğini konuşacağız…

Breaking Bad’in kısa bir süre sonra sonlanacağından duyduğu üzüntüyü ifade eden ve Mad Men’i öven Kaplan Netflix’in orijinal programcılık ile yakaladığı ilk başarıya duyduğu üzüntüyü ifade etti ve kablolu kanalları korumayı savundu. Televizyon konusundaki yorumları çok modern olmasa da, The Walking Dead için körü körüne verdiği destek bence endişe verici bir durum.

Ortalama olarak birçok televizyon dizisi sona ermeden önce dört sezona ulaşmıştır. Game of Thrones yapımcısı Frank Doelger dizinin yedi sezondan sonra sonlanacağını açıkladı. Breaking Bad beşinci sezonunda önceden belirlenmiş ve doğal bir şekilde sona eriyor. Cheers veya Friends gibi dizilerin on sezon sürdüğü dönemde var olmayan eğlence seçimlerinin sınırsız olduğu bir çağda yaşıyoruz. Aklımıza dokuz sezon devam eden The Office ve yedi sezon süren 30 Rock dizisi geliyor ama bir zombi dizisi on sene sürer mi?

Diğer soru da şu: biz böyle bir şeyi istiyor muyuz? The Walking Dead’in kaynak yaratıcısı Kirkman aklında bir sonlanma tarihi olduğunu belirtmişti ama dizi çizgi romanlardan gözle görülür şekilde uzaklaştı. Yapımcının ve kanalın söylediklerine bakarsak, AMC bu konuda ısrarcı olursa dizinin yaratıcı ekibini işten soğutabilir. Dizinin geleceği için heyecanlıyız ama süresi konusunda emin değiliz.

The-Walking-Dead-159243

Anthony Vieira’nın yazısını Nisan Benzergil çevirdi. Kaynak: http://divxplanet.com/icerik/311/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Disko Kralı İzlenimleri 2 – disco

Disko Kralı İzlenimleri

Perşembe akşamı Disko Kralı ekibinden Aziz Kedi'den aldığım davet postası

14 Çocuktan Sonra Resmen Porno Yıldızı Oldu

Aynı anda sekiz çocuk doğurmasıyla gündeme gelen Nadya Suleman artık