Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 1 – altin tile1

Onar Films Türk Fantastik DVD’leri Satışta!

8 Nisan 2012

Yurt içi ve yurt dışındaki bütün ‘fantastik Türk sineması’ tutkunlarına çok önemli bir duyuru: Onar Films Türk Fantastik DVD’leri Satışta!

Değerli fantastik Türk sineması meraklıları,

Pek çoğunuzun da yakından tanıdığı üzere, 2000’li yılların ortalarından itibaren ülkesinde hiç alışılmadık türden bir çabaya girişerek, Yeşilçam şirketlerinin depolarında çürümeye terk edilmiş eski fantastik Türk filmlerini büyük bir sabırla araştırıp tek tek gün ışığına çıkartan Yunanlı bir gönül dostumuz vardı. Bu kişi, 2011 yılının Ekim ayında 48 yaşında beyin kanserinden yitirdiğimiz İngilizce öğretmeni Vassilis Barounis’tir. Ya da sektörde bilinen lâkabıyla “Bill”

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 2 – altin tile1

Türk sinemasına, özellikle de sinemamızın korku-gerilim, bilim-kurgu, polisiye, tarihsel epik ve western denemelerine daha çocukluk yıllarından itibaren benzersiz bir tutkuyla bağlanan Vassilis, bir lise öğretmeni olarak içinde bulunduğu mütevazı hayat şartlarına rağmen 2005 yılında “Onar Films” adıyla home-office bir şirket kurmuş ve şirketi üzerinden, o tarihlere kadar çok zor bulunabilen bazı fantastik Türk filmlerine ilişkin özel üretim DVD’ler yayımlamaya başlamıştı. 

Anılan türün duayen yönetmeni Yılmaz Atadeniz’in yıllar yılı kayıp durumdaki “Kilink İstanbul’da” adlı yapıtıyla başlayan bu ilginç ticarî serüvende, Vassilis, 2011 yılı sonlarına gelindiğinde her biri kült mertebesine erişmiş 20 dolayında filmi derin koleksiyoncular için -menüleri eşsiz ekstralarla donatılmış- kaliteli birer DVD olarak piyasaya sürecekti.

http://yenisafak.com.tr/Sinema/?i=344636

Vassilis Barounis

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 3 – film014

Ben, Vassilis Barounis’i ilk kez 2006 yılında, rahmetli sinema yazarı ve tarihçisi dostum Metin Demirhan’ın aracılığıyla tanıdım. O dönemlerde Vassilis’in yayımladığı DVD’lerin menülerine konulacak yönetmen ve oyuncu röportajlarını çeken, özel arşivleri hallaç pamuğu gidip atıp oralardan disklerdeki foto-galerilere konulacak görsel malzemeleri temin eden Metin, bu gibi ekstraların “ev koşullarında” değil de biraz daha eli yüzü düzgün bir şekilde profesyonelce çekilip kurgulanması için benden teknik yardım istemişti. Ben de lise yıllarından tanıdığım ve kendisiyle ortak zevkleri paylaştığım yakın bir arkadaşım olarak, Metin’e (Vassilis’ten ufak tefek gelirler elde ettiği) bu çabasında destek olmaya başladım. Söz konusu çerçevede “Tarzan İstanbul’da”, “Süpermen Dönüyor” ve “Ölüler Konuşmaz ki…”nin içeriğinde yer alan sanatçı röportajlarını özenle kurgulayıp kendi arşivimdeki görsel malzemelerle süsledim ve Metin ile birlikte bunların master kayıtlarını Atina’ya, Vassilis’e gönderdik.

Ülkemize hayatı boyunca hiç gelmemiş olan Vassilis, Türkiye’deki en yakın dostu ve yardımcısı Metin’in 2007 yılı Kasım ayındaki erken vefâtıyla allak bullak oldu. Çünkü, gelecekte DVD’lerini yayımlamayı planladığı diğer kayıp Türk filmleri ve bunları çeken sanatçılara ulaşma işini bundan böyle kimin yardımıyla yürüteceğini bilemez bir durumdaydı.

Onun bu çaresizliğini görünce, Metin’in vefâtıyla ortada kalan yardım ve destek akışını -biraz da alternatifsiz bir şekilde- mecburen ben devraldım. Çünkü “deli”ye işini yürütebilmesi için “bir başka deli” gerekiyordu. Sonrasında, 2007-2011 arası dönemde Vassilis’e, yayımlayacağı yeni filmlerin telif anlaşmalarını onun adına yapmaktan, bu filmleri çeken sanatçılara ulaşıp kendileriyle DVD menüleri için röportaj çekimleri gerçekleştirmeye kadar pek çok alanda samimiyetle destek verdim.

Şunu herkesin çok net bilmesini isterim ki, anılan süreçte Vassilis’in bana çalışma bütçesi olarak gönderdiği paralar, yapılan gerçek harcamaların en fazla yüzde 60-70’ini karşılamış, geri kalan bölüm de bütünüyle sinema sevgimden kaynaklanan bir fedâkârlıkla cebimden çıkmıştır. Buna karşılık, Vassilis ve onun idealistçe çabaları için harcadığım her dakika ve her kuruş bu güzel kalpli adama helâl-i hoş olsun.

Ardından, yine mâlûmunuz, Vassilis’in sağlığı 2010 yılı sonlarında kötüleşmeye başladı ve yapılan tetkiklerde beyninde bir tümör olduğu anlaşıldı. Bu tümör nedeniyle 2010 yılı Aralık ayında da ağır bir ameliyat geçirdi. Yunanistan’daki ekonomik yıkım nedeniyle sağlık sektörü de çökmüş durumda olduğundan, dostumuza bir kamu görevlisi olarak devlet hastanelerinde ameliyat için çok uzun bir süre sonrasına gün verilmekteydi. Vassilis de bu çaresizlikle beyin ameliyatını özel bir hastanede olabilmek için bankadan 20 bin Euro gibi onun açısından epeyce yüksek miktarda bir kredi çekmek durumunda kaldı.

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 4 – film017Atina’da özel bir klinikte yapılan ameliyat sonrasında bu para uçtu gitti, ancak Vassilis’in beyni bir türlü eski randımanını kazanamadı. Bizler, Yunanlı dostumuzun ağır aksak da olsa zaman içinde düzeleceğini umut ederken, 2011 yılı Ağustos ayında -tekrarlayan tümörü nedeniyle- bu kez de felç geçirdi ve iyice yatağa mahkûm oldu.

2011 yılı Eylül ayında, Ankara’da bir grup üniversiteli genç sinema tutkunuyla birlikte düzenlediğimiz Fantasturka / Türk İşi Fantastik Filmler Festivali’ne katılanlar hemen hatırlayacaklardır. Orada katılımcılara Vassilis’in bu trajik mücadelesinden uzun uzadıya söz etmiştim. Dahası, festivalin bitmesinden hemen sonra, fantastik sinemanın “baba”larından, güzel kalpli insan Kunt Tulgar’ın da göz yaşartıcı fedâkârlığıyla, Vassilis ve ailesini bu zor zamanda bir nebze mutlu edebilmek için Türkiye’deki bütün fantastik sinemaseverler adına bir “jest” yapmıştık. Kunt ağabey, işini gücünü bırakıp, benim temin ettiğim bir gidiş-dönüş biletiyle Atina’ya uçtu, Vassilis’i ve aile üyelerini bulundukları hastanede ziyaret etti, ona son nefesini vermeden 4-5 gün önce “Fantasturka Onur Ödülü”nü sundu. Ki bu davranışımız, yalnızca Vassilis’in aile çevresinde değil, Yunanistan’daki hobidaşlarımız arasında da çok ciddi yankılar uyandıracaktı.

Vassilis’in vefâtını haber aldıktan sonra, ilk şoku atlatması için sevgili eşi Julia’yı bir süre kendi hâline bıraktım. Sonrasında da geçen ay ona, “Sen bize Vassilis’in yâdigârı bir kardeşsin. Hâlin vaktin nicedir, eşini kaybettikten sonra küçük kızınla birlikte nasıl geçiniyorsun?” içerikli mesajlar gönderdim. Julia, uzun yıllardır bir bankada memure olarak çalıştığını, kriz döneminde işini kaybetmekten çok korktuğunu, o yüzden de tek umudu olan bu işe sıkı sıkıya sarıldığını, bir yandan evini geçindirmeye ve kızını büyütmeye çalışıp, diğer yandan da Vassilis’den geriye kalan ağır tedavi borçlarını ödeyebilmek için çırpındığını anlattı bana… Sonrasında, telefonla da birkaç kez görüştük.

Evet, Vassilis Barounis yaklaşık bir on yıl boyunca Türk sinemasının hor görülmüş klasiklerini dünyaya tanıtabilmek için kendi çapında mücadele edip durdu. Piyasaya sürdüğü bütün o DVD’leri boğazından, çoluk çocuğunun nafakasından kestiği bütçelerle yayımladı ve sonuçta da öldüğünde geriye karton kutular dolusu henüz satılmamış, hattâ bazıları henüz DVD’ye bile dönüştürülememiş onbinlerce Euro tutarında malzeme bıraktı.

Julia ile yazışmalarımızda kendisine, evde bulunan son parti filmleri bir yere toplayıp tek tek saymasını ve bana (Vassilis’ten hatıra olarak saklamak istediği kadarını peşinen bir kenara ayırıp) geriye kalan Onar Films DVD’lerinin net bir dökümünü çıkarmasını söyledim. O da dediğimi aynen yaptı ve bana böyle bir döküm hazırlayıp gönderdi. Böylelikle, şu anda elde, bazıları yalnızca birkaç adet, bazıları ise 150-200 dolayında olmak üzere, Onar Films’in şimdiye kadar yayımladığı filmlerden toplam kaç adet kaldığını görmüş olduk.

Sonrasında, fedâkârlık timsâli Kunt Tulgar ağabeyimizin kapısını bir kez daha çaldım ve kendisine bu filmlerin en azından bir kısmını Atina’dan İstanbul’a (satabilmemiz için) getirmesi yolunda ricada bulundum. Kunt ağabey bu ricamı da hiç tereddütsüz kabul etti ve geçtiğimiz günlerde eşi Emel Tulgar hanım ile birlikte iki günlüğüne Atina’ya giderek, Julia’yı ziyaret etti, onun evinde kalan DVD’leri kontrol ederek, yanında getirebileceği kadar bir miktarı çantalarına doldurup geri döndü. Bu transfer “yasadışı” olmasın diye de Onar Films’ten benim şirketim Aztek Film’e, getirilen her DVD’yi içeren ayrıntılı bir fatura kesti. Yani, ben bütün bu DVD’leri resmen satın almış oldum.

Julia, o ailenin güvenilir bir dostu olduğumun bilinciyle, yanı sıra ciddi bir ekonomik çaresizlik içinde de kıvranarak, Kunt ağabey ve eşi aracılığıyla şahsıma yüzlerce adet DVD göndermiş durumdadır. Bu DVD’ler an itibarıyla bendedir ve satışa hazırdır.

Julia’dan DVD’ler satıldıkça hesapta biriken paraları kendisine peyderpey gönderebileceğim bir banka hesap bilgisi de almış durumdayım.

Ayrıca, yapacağımız satışları sizler açısından daha cazip ve renkli hâle getirebilmek için, olayın içine (en azından ilgili filmlerde) Kunt Tulgar ve Aytekin Akkaya gibi ustaların kişiye özel imzalı fotoğraflarını ekleme esprisi de yine bana aittir.

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 5 – film016Bütün bu süreci başlatıp yönetmekteki tek amacım ise Barounis ailesine karşı bu zor zamanda bir “Türkiye vefâsı” sergilemek ve Julia’ya kendi başına asla eritemeyeceği bu film stoğunun satışında yardımcı olarak, ona çam sakızı çoban armağanı bir para göndermektir.

Olayın, “kapitalistçe” düşünüldüğünde, benim açımdan başından sonuna kadar ne denli yoğun bir külfet içerdiğinin sanırım sizler de farkındasınızdır. Ancak, ben bu külfetin bana düşen tarafını memnuniyetle üstlendim, üstleniyorum ve sizlerden de eldeki stokları bir an önce eritebilmek için de dostça yardım istiyorum. Zaten, son yıllarda Vassilis’e bağlı nedenlerle harcamış olduğum paralar da 5-6 bin TL’yi aşmış durumdadır. Yukarıda da belirttiğim gibi, bir daha bir benzeri çok zor yetişebilecek böylesine sıra dışı, çılgın bir adam için, şimdiye kadar verdiğim bütün emekler ve yaptığım harcamalar helâl olsun.

Söz konusu filmlerin internette korsan kayıtlarının olup olmadığını ya da bunlardan daha önce satın alıp almadığınızı lütfen boş verin; mümkünse elimizdeki filmlerden gücünüz nisbetinde birer ikişer satın alın. İlgili hesapta toplanacak olan para, kuruşu kuruşuna Julia ve 12 yaşındaki kızına gönderilecektir. Havale belgelerinin taranmış görüntülerini de değerli dostlarım Murat Tolga Şen ve Utku Uluer’in yardımlarıyla, Öteki Sinema ve Sinematik Yeşilçam sitelerinde sizlerle ara ara paylaşacağım.

Olay bundan ibarettir.

Kendiniz ve çevrenizdeki diğer sinemasever dostlarınız için, aşağıda her biri ayrıntılı olarak tanıtılmış filmlere ilişkin siparişlerinizi bekliyorum. Bu filmleri ister aşağıda (sırf bu faaliyet için açtığım) Yahoo e-posta adresine mesaj göndererek, isterseniz de Gittigidiyor’daki sanal dükkanımızdan satın alabilirsiniz. Fiyatlara, yurt içinden gelen her türlü siparişin kargo ücreti dahildir. Yani, satın alma sürecinde yalnızca bir kez para ödeyeceksiniz. Ancak, yurt dışı siparişlerde taahhütlü posta bedeli daha yüksek olduğundan, bu bedel ne yazık ki sizden talep edilecektir.

Türk sinema medyasında şimdiye kadar bir benzeri daha görülmemiş olan bu uluslararası yardım operasyonuna ekonomik gücünüz nispetinde kayıtsız kalmayacağınızı umuyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

ALİ MURAT GÜVEN / Sinema Yazarı ve Tarihçisi 

Satış Bilgileri

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 6 – 3devadam1– Bütün filmler orijinal kutusunda, dört renkli kapak kâğıtlı ve diskleri orijinal serigrafik üst baskılıdır. Bazı DVD’lerde küçük iç kartonları da bulunmaktadır. Yanı sıra, yine bütün filmlerin menülerinde de Onar Films’e özgü paha biçilmez ekstralar yer almaktadır. 

– Bu satış operasyonunun en önemli amacı “Fantastik Türk sinemasının fedâkâr dostu müteveffa Vassilis Barounis’in geride kalan ailesine yardım etmek”tir. Elde bulunan filmlere konulan fiyatlar da piyasadaki herhangi bir DVD’ye konulan standart fiyatlar değil, hak sahiplerinin zor durumunu gözeten, “kayırmalı” fiyatlardır. O yüzden, bu son parti DVD’lerden herhangi birinin satın alınması esnasında, söz konusu filmlerin fiyatlarının piyasadaki başka yerli-yabancı film DVD’leriyle kıyaslanmaması rica olunur. Çünkü burada söz konusu olan, rutin bir ticarî faaliyet değildir.

– Siparişler, elde kalan film miktarlarıyla sınırlıdır. Son kalan stoklar da tükendiğinde, bu özel üretim DVD’lerin kesinlikle bir kopyası daha bulunamayacak ve hepsi de tarih olacaktır.

– Aynı filmden 3 adet sipariş edene YÜZDE 10, 6 adet sipariş edene de YÜZDE 20 indirim yapılacaktır. Bu şekilde indirimli olarak alıp diğer ürünleri sinemasever dostlarınıza da armağan edebilirsiniz. Toplu siparişlerde satın alınan her film kopyası için birer adet “imzalı fotoğraf” gönderilecektir. Bunun için ise tarafımıza DVD’lerin ithaf edileceği isimlerin bildirilmesi gerekmektedir.

– Bütün filmler Türkiye içindeki adreslere “Yurtiçi Kargo” şirketi, yurt dışındaki adreslere ise “taahhütlü PTT (tracking numaralı) posta” ile gönderilecektir. Türkiye içindeki kargo ücretleri BİZE AİTTİR. Yurt dışı posta ücretleri ise alıcıdan tahsil edilecektir.

– Filmlerinizi doğrudan doğruya onarfilms.lastfilms@yahoo.com adresine yazılı sipariş vererek ya da Gittigidiyor sitesindeki “Amatör Sinemacılık Dünyası” adlı sanal dükkandan satın alabilirsiniz. Bize yazdığınızda, ücreti yatıracağınız banka bilgileri size kısa bir süre içinde iletilecek, gerekli ödemeyi yapmanızın ardından da filmleriniz bildirdiğiniz adrese tracking numaralı olarak gönderilecektir. 

– Filmlerin yurt içinde elinize ulaşma süresi ortalama bir hafta, yurt dışında ise iki hafta olarak belirlenmiştir. Bu süre, iş yoğunluğumuzun düşük olmasına bağlı olarak daha da kısalabilir, ancak kesinlikle uzamaz. Yapılan bütün satışlar garantilidir. Herhangi bir nedenle elinize ulaşamayan ürünler mutlaka yeniden gönderilir.

– Bütünüyle dostluk ve vefâ ekseninde (ve ayrıca çok ciddi maddî ve manevî zorluklar eşliğinde) organize edilen bu satış sürecinden elde edilecek her türlü gelir, satışa aracılık eden sinemasever kişiler tarafından tek bir kuruşuna bile dokunulmadan, doğrudan Yunanistan-Atina’ya, müteveffa DVD yapımcısı Vassilis Barounis’in eşi ve küçük kızının banka hesabına aktarılacaktır.

Filmler

3 DEV ADAM (SON 85 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 7 – 3devadam

Yönetmen: Tevfik Fikret Uçak

Renkli / 79 dakika / 1973, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Aytekin Akkaya, Yavuz Selekman, Doğan Tamer, Deniz Erkanat

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Filme emeği geçenlerin röportajları (3 adet), biyografileri, filmografileri, film fragmanları, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ. 

“3 DEV ADAM”IN BAŞROL OYUNCUSU AYTEKİN AKKAYA’NIN ÖZEL OLARAK İSME İMZALANMIŞ A4 BOYUTUNDA KUŞE POSTERİYLE BİRLİKTE…

ÖLÜLER KONUŞMAZ Kİ / AŞKA SUSAYANLAR (İki filmli DVD-SON 90 KOPYA) / Fiyatı: 30 TL 

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 8 – ölüler

FİLM-1 / ÖLÜLER KONUŞMAZ Kİ… 

Yönetmen: Yavuz Yalınkılıç

Siyah-Beyaz / 73 Dakika / 1970, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Aytekin Akkaya, Sema Yaprak, Jirayir Çarkçı, Kerem Mertoğlu

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Aytekin Akkaya röportajı, Metin Demirhan röportajı, Giovanni Scognamillo röportajı, biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeri

FİLM-2 / AŞKA SUSAYANLAR

Yönetmen: Mehmet Aslan

Renkli / 90 Dakika / 1972, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Kadir İnanır, Yıldırım Gencer, Meral Zeren, Eva Bender

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeri

BU ÇİFT FİLMLİ DVD, ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ. 

“ÖLÜLER KONUŞMAZ Kİ…”NİN BAŞROL OYUNCUSU AYTEKİN AKKAYA’NIN ÖZEL OLARAK İSME İMZALANMIŞ A4 BOYUTUNDA KUŞE POSTERİYLE BİRLİKTE…

 KORKUSUZ KAPTAN SWING (SON 80 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 9 – swing

Yönetmen: Tunç Başaran

Renkli / 79 dakika / 1971, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Salih Güney, Gülgün Erdem, Süleyman Turan, Ali Şen, Reha Yurdakul

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Belgesel / Türk Fantastik Sineması (2. Bölüm), biyografiler, filmografiler, poster insert, filmin sinema fragmanı, diğer fragmanlar, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN ÇOK SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 500 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 500 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

TARZAN İSTANBUL’DA (SON 90 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 10 – tarzan

Yönetmen: Orhan Atadeniz

Siyah-Beyaz / 91 dakika / 1952, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Tamer Balcı, Necla Aygül, Hayri Esen, Cemil Demirel, Aziz Basmacı, Yaşar İzgi

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: O dönemde filmin küçük yıldızı olan Kunt Tulgar ile röportaj, biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeri, filmden uzun yıllardır kayıp olan ve yakın zamanda bulunan ekstra bir bölüm

ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ. 

BU FİLMDE TARZAN’IN ÇOCUKLUĞUNU OYNAYAN KUNT TULGAR’IN ÖZEL OLARAK İSME İMZALANMIŞ A4 KUŞE POSTERİYLE BİRLİKTE…

 SÜPERMEN DÖNÜYOR / DEMİR YUMRUK DEVLER GELİYOR (İki  filmli DVD / SON 70 KOPYA) / Fiyatı: 30 TL 

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 11 – superman1

FİLM-1 / SÜPERMEN DÖNÜYOR 

Yönetmen: Kunt Tulgar (1946-…)

Renkli / 69 Dakika / 1979, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Tayfun Demir, Yıldırım Gencer, Güngör Bayrak, Eşref Kolçak

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Yapımcı-yönetmen Kunt Tulgar ile röportaj, biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeriler

FİLM-2 / DEMİR YUMRUK: DEVLER GELİYOR

Yönetmen: Tunç Başaran (1938-…)

Siyah-Beyaz / 71 Dakika / 1973, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Hüseyin Zan, Altan Günbay, Kayhan Yıldızoğlu

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeri

BU ÇİFT FİLMLİ DVD, ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ. 

“SÜPERMEN DÖNÜYOR” UN YAPIMCI VE YÖNETMENİ KUNT TULGAR’IN ÖZEL OLARAK İSME İMZALANMIŞ A4 KUŞE POSTERİYLE BİRLİKTE…

KİLİNK İSTANBUL’DA (SON 35 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 12 – kilink

Yönetmen: Yılmaz Atadeniz

Siyah-Beyaz / 70 dakika / 1967, Türkiye yapımı

Oynayanlar: İrfan Atasoy, Pervin Par, Suzan Avcı, Muzaffer Tema, Mine Soley

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Filmografiler, fragmanlar, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

 KIZIL TUĞ: CENGİZ HAN (SON 75 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 13 – kızıl

Yönetmen: Aydın Arakon (1918-1982)

Siyah-Beyaz / 95 dakika / 1952, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Turan Seyfioğlu, Cahit Irgat, Atıf Kaptan, Mesiha Yelda

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Belgesel / Türk Fantastik Sineması (1. Bölüm), filmografiler, biyografiler, fragmanlar, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN ÇOK SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 500 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 500 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

ALTIN ÇOCUK (SON 90 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 14 – altin

Yönetmen: Memduh Ün

Siyah-Beyaz / 86 dakika / 1966, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Göksel Arsoy, Altan Günbay, Reha Yurdakul, Sevda Nur, Jackie Burdett, Helen Maville

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Altan Günbay ile röportaj, poster insert, filmografiler, biyografiler, fragmanlar, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN ÇOK SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 500 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 500 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

CASUS KIRAN (SON 20 KOPYA) / Fiyatı: 25 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 15 – casus

Yönetmen: Yılmaz Atadeniz

Siyah-Beyaz / 90 dakika / 1968, Türkiye yapımı

Oynayanlar: İrfan Atasoy, Sevda Ferdağ, Yıldırım Gencer, Suzan Avcı, Hüseyin Zan

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Filmin yönetmeni Yılmaz Atadeniz ile röportaj, poster insert, filmografiler, biyografiler, fragmanlar, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

CELLAT (SON 10 KOPYA) / Fiyatı: 30 TL

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 16 – cellatt

Yönetmen: Memduh Ün

Renkli / 85 dakika / 1975, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Serdar Gökhan, Mahmut Hekimoğlu, Emel Özden, Reha Yurdakul, Oktar Durukan, Tarık Şimşek, İbrahim Kurt

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Belgesel / “Turkish Vendetta” – Türk İntikam Filmleri, biyografiler, filmografiler, poster insert, filmin sinema fragmanı, diğer fragmanlar, foto-galeri

ONAR FILMS TARAFINDAN ÇOK SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 500 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 500 ADETLİK ÖZEL ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

KİLİNK UÇAN ADAM’A KARŞI / KİLİNK SOY VE ÖLDÜR (İki  filmli DVD / SON 80 KOPYA) / Fiyatı: 30 TL 

Onar Films Türk Fantastik DVD'leri Satışta! 17 – kill

FİLM-1 / KİLİNK UÇAN ADAM’A KARŞI 

Yönetmen: Yılmaz Atadeniz

Siyah-Beyaz / 108 Dakika / 1967, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Yıldırım Gencer, Muzaffer Tema, İrfan Atasoy, Mine Soley, Feridun Çölgeçen, Pervin Par

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Yapımcı-yönetmen Yılmaz Atadeniz ile röportaj, başrol oyuncusu İrfan Atasoy ile röportaj, biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeriler

FİLM-2 / KİLİNK: SOY VE ÖLDÜR

Yönetmen: Yılmaz Atadeniz

Siyah-Beyaz / 93 Dakika / 1967, Türkiye yapımı

Oynayanlar: Yıldırım Gencer, Sevda Nur, Suzan Avcı, Devlet Devrim, Reha Yurdakul

DVD Bölge Kodu: 0 (Her ülkede oynatılabilir)

Dili: Türkçe

Altyazıları: İngilizce, Yunanca

Ekstralar: Biyografiler, filmografiler, film fragmanları, foto-galeri

BU ÇİFT FİLMLİ DVD, ONAR FILMS TARAFINDAN SINIRLI SAYIDA, YALNIZCA 1200 KOPYA OLARAK ÜRETİLMİŞTİ. SİZ DE KENDİ KOPYANIZI BU 1200 ADETLİK ÜRETİM ÜZERİNDEN, KAPAK KÂĞIDINDA YAZILI OLAN BİR SERİ NUMARASIYLA ALACAKSINIZ.

blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

7 Comments

  1. bu filmlerden bazılarını onarfilm’in internet sitesi üzerinden 250 lira ödeyerek sipariş etmiştim. ama filmler gelmedi ve daha sonrada site kapandı.
    site sahibinin eşinin durumunu öğrendikten sonra eğer param eşinin eline geçtiyse helal ediyor ve bende olmayan filmler için gittigidiyordan yeni sipariş veriyorum.

  2. Gittigidiyor’daki dükkanının linkini de verebilir misiniz?

  3. Arkadaşlar yazıyı biraz geç farketmişsiniz. Nisan ayında Kunt Tulgar DVD’leri Yunanistan’dan getirdi ve burada satışı yapıldı. Ardından toplanan para Vassilis’in ailesine gönderildi. Şu anda DVD kaldı mı bilmiyorum ama sizin için Ali Murat Güven’a bir mail atacağım. Buradan bilgilendirme yaparım yine…

  4. Hello,

    Just wanted to ask if the Onar Films DVDs are still available to buy from you. :)

    Thanks & best wishes!

    Cyrus

  5. hey I would like to buy the 2 titles of kilink that are on the list on top
    but I dont know how since I dont know Turkish

    I also want to know if they have english subtitles

    if they do,I would like to know how I get the movies
    hope to ear from you soon

    best regards MP

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ceylan Özgün Özçelik İmzalı Cadı Üçlemesi Başlıyor 18 – Cadı Üçlemesi header

Ceylan Özgün Özçelik İmzalı Cadı Üçlemesi Başlıyor

Ceylan Özgün Özçelik imzalı Cadı Üçlemesi, kadınlara ve kız çocuklarına
Bockius ve Korhan Futacı Müzikleriyle Sessiz Filmler 19 – The Unknown 1927 1

Bockius ve Korhan Futacı Müzikleriyle Sessiz Filmler

Frank Bockius, Korhan Futacı ve Islandman müzikleriyle sessiz filmler, Ağustos