Adana Film Festivali’ne Oscar’ın Favori İsmi ile Açılış

25. Uluslararası Adana Film Festivali, Oscar’ın favori ismi BlacKkKlansman ile açılacak!

Adana Film Festivali'ne Oscar'ın Favori İsmi ile Açılış 1 – BlacKkKlansman posterGeçen yıl, The Shape of Water’ı En İyi Film Oscar’ına ulaşmadan aylar önce dünya çapında gösteren dördüncü festival olarak start alan ve çıtayı yükseğe koyan Uluslararası Adana Film Festivali, 2018’de de iddialı bir Türkiye prömiyeri ile başlıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan ve 22-30 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nin açılış filmi; 71. Cannes Film Festivali’nde aldığı Büyük Ödül ile Oscar yarışına favori olarak giren ve bu yolda aylardır rakipsiz ilerleyen BlacKkKlansman.

2016 yılında Akademi tarafından Onur Ödülü’ne layık görülen deneyimli Afro-Amerikalı yönetmen Spike Lee, yeni filminde Oscar kampanyalarındaki becerisiyle bilinen Focus Features ile çalıştı. Ku Klux Klan sorununun çok farklı bir boyutunu Ron Stallworth’ın anı kitabından perdeye taşıma hedefiyle yola çıktı. Ayrıca siyasi tarihteki ilk Afro-Amerikalı polisin hikâyesini açığa çıkararak da önemli bir eksikliği kapattı.

John David Washington, Alec Baldwin, Adam Driver, Topher Grace ve Laura Harrier gibi isimlerin rol aldığı filmin yapımcıları arasında, geçen sene Get Out ile En İyi Özgün Senaryo Oscar’ına ulaşan Jordan Peele de yer alıyor.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir