Yeni Alan Adımız: otekisinema.com

24 Haziran 2008

Yeni alan adımız: otekisinema.com! Öteki Sinema, 2005 yılından beri var olduğu ve okurlarının alıştığı blogcu servisi üzerindeki adresten taşındığında -ki Google Pr değerimiz 4 idi- tüm okuyucumuzu ve kendimizi belli ettiğimiz platformlardaki popülaritemizi kaybetme endişesi taşıyorduk. Fakat gördüğümüz şu oldu; iyi ki de yapmışız. Blogcu’nun hiçbir açıklama ve özür olmadan günlerdir servis dışı olmasının yanında kendi alan adımızda kısa sürede daha önce asla ulaşamadığımız hitlere çıkmakla kalmayıp yeni blog adresimizi daha birkaç hafta önce kaydettirdiğimiz Türkiye’nin en başarılı ve kişilik sahibi Blog dizini Blograzzi‘de, sinema kategorisinde 2 numaraya yerleştik.

Yeni Alan Adımız: otekisinema.com 1 – blograzzi

Bizi bu kadar önemseyen tüm okurlarımıza ve bize güç ve destek veren; Kısa Film, Ters Ninja, Çilek’in Dünyası, Az Pişmiş, Dizi Dizi, Gerilim Hattı, Zagor’un sözü bu, Ne.yapiyorum, Onur’un Kişisel şeysi, Genetikçi, Ara Bölge, Asinema, bloglarına ve Divx Planet forumlarına Gümüş Perde sitesine yürekten teşekkür ederiz.

Bizi ve başkalarının sevmediği filmleri izlemeye devam edin lütfen! :)

blank

Murat Tolga Şen

6 Kasım 1973 doğumlu ve tipik bir Akrep burcu olan Murat Tolga Şen, 2005 yılında Öteki Sinema'yı kurarak yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2010 yılından bu yana Beyazperde sitesinde yazarlık yapmaktadır. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme aldı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti.

2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yaptı. Bir Notanın Hikayesi adlı belgeselin senaryo yazarıdır ve Agatha'da Cinayet adlı tiyatro oyununu yazmıştır.

Ayrıca, Bir İz - Madımak belgeselinin danışmanlığını üstlenmiştir. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir. Veteran bir yelkenci olan Murat Tolga Şen, 2021'den bu yana ressam Yalçın Gökçebağ'ın sanat menajerliğini yapmaktadır.

4 Comments

  1. cillop gibi domaininiz varken blogcu.com’un çöplüğünde kaybettiğiniz vakte yazık :)

  2. tebrikler diyelim. Bu arada kardeş sitelerle de tatlı bir rekabet içindeyiz hissiyatı sardı beni:)

  3. Bize destek veren bazı blogların adını anmayı yazının ilk halinde unutumuşum. Benway’ın yorumunu görünce “Allahım, Ara Bölge!” dedim ve düzeltme yaptım. :)

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Darren Aronofsky'nin Yeni Filmi "anne!"den Afiş 2 – Aronofsky Yeni Filmi Mother

Darren Aronofsky’nin Yeni Filmi “anne!”den Afiş

Darren Aronofsky'nin yeni filmi anne!'nin afişi yayınlandı! Başrollerde Jennifer Lawrence,
Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız Filmi Rotterdam'da 3 – Nasipse Adayız

Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız Filmi Rotterdam’da

Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film Nasipse Adayız,