Oyundan Sinemaya: The Division'ı, Netflix Kaptı! 1 – image

Oyundan Sinemaya: The Division’ı, Netflix Kaptı!

11 Haziran 2019

Dünya çapında beğeniyle takip edilen The Division video oyunu, beyaz perdeye uyarlanıyor. Ubisoft tarafından piyasaya sunulan oyunun beyaz perde uyarlamasının hakları ise Netflix’e satıldı. Online streaming platformu Netflix’te gösterime sunulması planlanan filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain bulunuyor.

Massive Entertainment aracılığıyla Ubisorf Reflections ve Ubisoft Red Storm tarafından geliştirilen dünyaca ünlü oyun The Division büyük ekrana aktarılıyor. Xbox, Playstation ve Windows destekli oyun, Black Friday günlerinden birinde para yardımı ile tüm dünyaya virüs yayılmasını konu ediniyordu. Adeta domino taşlarını andıran bu çöküş 22 gün sürer ve polis teşkilatları, hastaneler, okullar ve diğer tüm devlet kuruluşları birer birer yok olur. The Division adı verilen ajanlar ise toplumu kurtarmaktan sorumludurlar. Netflix’te gösterime girmesi beklenen The Division filminin oyuncu kadrosunda Zero Dark Thirty, Tree of Life, Molly’s Game, Interstellar, A Most Violent Year, The Help, Dark Phoenix gibi filmlerin yıldız oyuncusu Jessica Chastain ile Spiderman’de karşımıza Mysterio olarak çıkması beklenen, Nightcrawler, Brokeback Mountain, Donnie Darko, Prisoners gibi yapımların Oscar adaylığı sahibi başarılı oyuncusu Jake Gyllenhaal yer alacak. The Division’ın yönetmenliğini ise John Wick, Atomic Blonde, Deadpool 2, Hobbs & Shaw gibi önemli blockbuster filmlerin yönetmen koltuğunda bulunan David Leitch üstleniyor. The Division’ın senaryosunda ise Agents of SHIELD, Chuck, My Own Worst Enemy gibi yapımlara imza atan ve başka bir video oyunu olan Uncharted’ı uyarlaması beklenen Rafe Judkins’in imzası bulunacak.

Bilindiği üzere The Division video oyununun ikincisi 2019’un Mart ayında satışa sunulmuştu. Dünya çapında en hızlı satış oranına sahip olan video oyunu olarak tanımlanan The Division’ın 20 milyonun üzerinde oyuncusu bulunuyor. Ubisoft’un açıklamasına göre ilerleyen günlerde proje hakkında daha detaylı bilgi verilecek. Filmin Netflix’te yer alacağı duyurusu ise Netflix tarafından yapıldı.

Kaynak: www.beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Dark Crystal: Age of Resistance’tan İlk Görseller 2 – The Dark Crystal banner

The Dark Crystal: Age of Resistance’tan İlk Görseller

Kukla ustası Jim Henson’ın 1982 yapımı eserinden uyarlanan The Dark
Sabahattin Ali’ye Ağıt: Karanlık Gece (2022) 3 – Karanlik Gece 1

Sabahattin Ali’ye Ağıt: Karanlık Gece (2022)

Özcan Alper'in 59. Altın Portakal'da En İyi Film Ödülü’nü kazanan