Pacific Rim ile 15 Dakika Kamera Arkası 1 – pacific rim banner

Pacific Rim ile 15 Dakika Kamera Arkası

19 Temmuz 2013

Pacific Rim ülkemizde 158 kopyayla bugün vizyona girdi. Filmin kamera arkası görüntülerini içeren yaklaşık 15 dakika süreli videoyu sizlerle paylaşmak istedik.

Pacifim Rim 07

“Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketecek bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalır. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski bir pilot ile deneyimsiz bir stajyerdir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.”

Senaryosunu Travis Beacham’ın yazdığı film Guillermo del Toro tarafından yönetildi. Filmin kalabalık oyuncu kadrosunda Charlie Hunnam, Charlie Day, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Robert Kazinsky, Ron Perlman, Max Martini, Clifton Collins, Jr., Burn Gorman, Larry Joe Campbell, Diego Klattenhoff ve Brad William Henke gibi isimler yer alıyor.

Del Toro’ya sahne arkasında Akademi Ödüllü görüntü yönetmeni Guillermo Navarro, yapım tasarımcısı Andrew Neskoromny, editör Peter Amundson ve kostüm tasarımcısı Kate Hawley eşlik ediyorlar.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yedi Fantastik Karakter Yedi Dev Tasarım Kukla Etkinliği 2 – Yedi Fantastik Karakter Yedi Dev Tasarım

Yedi Fantastik Karakter Yedi Dev Tasarım Kukla Etkinliği

“Yedi Fantastik Karakter Yedi Dev Tasarım” Kukla Etkinliği, 20 Nisan

İlk Türk Zombi Filmi Çekiliyor

Sinema yazarları Murat Emir Eren ile Talip Ertürk, ilk Türk