Pandemide Moral Arayanlara: AçıkhavADA Sinema 1 – AçıkhavADA Sinema

Pandemide Moral Arayanlara: AçıkhavADA Sinema

Yıldızların Altında, Denizin Ortasında

Birbirimize dokunamasak da bizi birleştiren en güzel şey sinema! Fiziki mesafeyi koruyarak sosyalleşebileceğimiz, yakın olamasak da aynı duyguda birleşeceğimiz AçıkhavADA Sinema, 16 Temmuz Perşembe akşamı Büyükada’da başlıyor. Nostaljik sinemanın dokusuna uygun olarak Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda kurulacak açık hava sineması, pandemi döneminde moral arayanlara yıldızların altında, denizin ortasında muhteşem bir seyir keyfi sunuyor.

Pandemide Moral Arayanlara: AçıkhavADA Sinema 2 – AçıkhavADA Sinema 16 Temmuz afiş

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, Selvi Boylum Al Yazmalım’dan Tosun Paşa’ya, Sürü’ye, Dövüş Kulübü’nden Parazit’e iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturacak. 16 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yaz boyunca her Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek film gösterimleri, saat 20.30’da başlayacak. AçıkhavADA Sinema ayrıca her gösterim öncesinde bir değerli konuşmacıyı ağırlayacak.

16 Temmuz’da Büyükada’da Başlıyor

AçıkhavADA Sinema gösterimlerinin ilki 16 Temmuz Perşembe akşamı saat 20.30’da, Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in muhteşem oyunculukları, müziği ve replikleri ile unutulmaz bir Atıf Yılmaz filmi olan Selvi Boylum Al Yazmalım ile gerçekleşecek. Filmin müzisyeni Cahit Berkay ise gösterime sohbetiyle ve mini konseriyle renk katacak. 71. Venedik Film Festivali’nde kazandığı Jüri Özel Ödülü başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen yönetmen Kaan Müjdeci de açılış gecesinde konuşma yapacak isimlerden biri olacak.

“Çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor.

Bilgi için: facebook.com/adasinema

Bak bunu da seversin...

Anadolu Leoparı Toronto Film Festivali'nden Ödülle Dönüyor 9 – Anadolu Leopari 1

Anadolu Leoparı Toronto Film Festivali’nden Ödülle Dönüyor

Emre Kayış’ın ilk uzun metrajlı filmi Anadolu Leoparı, 46. Toronto Film Festivali’nden FIPRESCI Jüri Ödülü ile dönüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir