11-11-11: Darren Lynn Bousman’ın Yeni Filmi

11-11-11: Darren Lynn Bousman’ın Yeni Filmi 1 – 11 posterSaw 2, Saw 3, Saw 4, Repo! The Genetic Opera ve Mother’s Day gibi filmleri yöneten Darren Lynn Bousman’ın yönetmenliğini yaptığı 11-11-11 filminin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Filmin konusu kısaca şöyle: “Karısının ve oğlunun trajik ölümleri sonrasında meşhur Amerikalı yazar Joseph Crone, Amerika’dan Barcelona, İspanya’ya, uzun zamandır görmediği kardeşi Samuel’i ve ölmek üzere olan babası Richard’ı görmeye gider. Ama kaderin Joseph için başka planları vardır. Hayatı başına gelen garip olaylar ve devamlı karşılaştığı ‘11’ rakamı yüzünden cehenneme döner. Merak kısa zamanda yerini saplantıya bırakır ve Joseph, bir süre sonra bu rakamın sadece kendisi için değil, bütün din alemi için korkunç bir anlamı olduğunu anlar. Sadie isimli tanıdığının desteği dışında yabancı bir ülkede yapayalnız kalan Joseph’in 11/11/11’in sadece bir tarih olmadığını farketmesi uzun sürmez. Bu bir UYARIdır!”

Başrollerde Timothy Gibbs, Michael Landes, Wendy Glenn, Lluis Soler, Ángela Rosal, Brendan Price, Salomé Jimenez, Benjamin Cook ve Montse Alcoverro yer alıyor.

İsminde rakam barındıran her film bende nedense ekstra merak uyandırıyor. Doğal olarak 11-11-11 de ilgimi cezbetti. Ama açıkçası konusu pek umut vadeder gibi görünmüyor. Tahmin edileceği gibi film 11 Kasım’da vizyona girecek.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir