Tayland’ın İlk 3D Korku Filmi: 407 Dark Flight

It will be the darkest flight of your life!

(Hayatınızın en karanlık uçuşu olacak!)

Tayland’ın İlk 3D Korku Filmi: 407 Dark Flight 1 – 407 dark flight poster407 Dark Flight, Isara Nadee tarafından yönetilmiş olan Tayland yapımı bir film.

“10 yıl önce Neuw isimli genç bir hostes uçak kazasından mucizevî bir şekilde sağ kurtulmuştur. Neuw intikam almaya çalışan bir hayaletin kazaya sebebiyet verdiği konusunda ısrarcı olsa da hiç kimseyi inandıramamış, psiko-terapi görmek zorunda kalmıştır. Günümüze geldiğimizde Neuw artık görevine dönmeye hazırdır. Ama daha ilk uçuşunda huzursuzlanmaya başlar ve içinde bulunduğu uçağın on sene önce düşen aynı uçak olduğunu fark eder. Tamir edilip uçuşa tekrar hazır edilen uçak havalanır. Uçağın yolcuları arasında intikamcı ruhlar da vardır. Bu sefer Neuw’un canını almaya kararlıdırlar.”

Yönetmen Nadee, Long khong (Art of the Devil 2, 2005) ile kariyerine başladı ve bu filmle 2006 Bangkok Uluslararası Film Festivali’nde bir mansiyon kazandı. Akabinde Long khong 2 (Art of the Devil 3, 2008) isimli devam filmini çeken Ronin Team ekibinde yer aldı.

407 Dark Flight Tayland’ın ilk üç boyutlu korku filmi olacak. Fragmana bakarsak 31 Ağustos’ta vizyon görecek olan Takashi Shimizu’nun İngilizce çektiği 7500 ile bir hayli benzeştiği görülüyor. Bakalım hangisi daha çok korkutacak?

407 Dark Flight, 22 Mart 2012’de vizyona girecek.

Bu da 7500’in fragmanı.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir