Pek Yakında Sinemalarda: 5 Souls 1 – 5 Souls 2013

Pek Yakında Sinemalarda: 5 Souls

11 Mayıs 2012

Pek Yakında Sinemalarda: 5 Souls 2 – 5 souls posterBrett Donowho tarafından yönetilmiş olan 5 Souls ABD yapımı bir korku filmi. Senaryo Colet Abedi tarafından yazılmış.

“Rutin bir doktor ziyareti sonrası komaya giren Noah, bir hastane odasında kendine gelir ve başında gizemli bir adamı beklerken bulur. Adamın bir iyi, bir de kötü haberi haberi vardır. İyi haber, adam Noah’ı öldürmeye gelmiştir. Kötü haber ne olabilir ki?”

1992 yılından beri çeşitli TV ve sinema filmlerinde irili ufaklı roller alan aktör Brett Donowho’nun geçtiğimiz sene içerisinde tam beş (yazıyla 5) projede yönetmen olarak ismi geçmeye başladı. Bunlardan iki tanesi tamamlandı; At Silver Falls ve The Sacred. Post-prodüksiyon aşamasında ise iki tane daha var; 5 Souls ve No Tell Motel. Ön hazırlık aşamasındaki son filmin ismi ise Salvation.

Bu kadar kısa sürede bu kadar çok film çekmesi hayra alamet midir, bilinmez. Ancak yazıya konu olan 5 Souls ilginç konusu ile dikkatleri çekmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragman da bu merakı beslemeye devam etti.

Hastanede geçen korku filmleri her zaman belli bir ilginin odağı olmayı başarmıştır. 5 Souls’un da bu ilgiden payına düşeni alacağına şüphe yok. Bakalım film nasıl olacak?

Başrollerde Ian Bohen, Steve Bacic, Kristina Anapau, Steven Schub, Samaire Armstrong ve Allison McAtee var.

Galası bu seneki Cannes Film Festivali’nde yapılacak olan 5 Souls’un vizyon tarihi belli değil.

Pek Yakında Sinemalarda: 5 Souls 3 – 5 Souls 2013

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Star Wars: The Force Awakens Yeni Fragman 4 – Star Wars Güç Uyanıyor Afiş

Star Wars: The Force Awakens Yeni Fragman

Peki, bizi en çok heyecanlandıran ne? Tabii ki hakları Disney'e
The Monk / Şeytanın Yüzü 5 – MONK QUAD1

The Monk / Şeytanın Yüzü

1796 tarihli klasikleşmiş gotik romandan uyarlanan The Monk / Şeytanın