Pek Yakında: A Fantastic Fear of Everything 1 – a fantastic fear of everything 02

Pek Yakında: A Fantastic Fear of Everything

8 Nisan 2012

Simon Pegg bu sefer de güldürecek!

Pek Yakında: A Fantastic Fear of Everything 2 – a fantastic fear of everything 03A Fantastic Fear of Everything senaryosunu Crispian Mills’in yazdığı, yönetmenliğini Crispian Mills ve Chris Hopewell’in üstlendiği İngiltere yapımı bir film.

“Jack (Simon Pegg) çocuk kitapları yazan bir yazar iken suç romanları yazmaya girişir ve Viktoryen döneme ait seri katillerin hayatlarını araştırmaya başlar. Bu ayrıntılı araştırma onu paranoyaklaştırır ve anlamsız bir öldürülme korkusuna kapılır. Aniden ortaya çıkan bir Hollywood yapımcısı senaryosuna anlaşılmaz bir ilgi duyar. Jack’in “büyük çıkışı” olacakmış gibi görünen bu durum aslında onun “büyük çöküşü” olmak üzeredir. Jack, en büyük korkuları ile yüzleşmek zorundadır ki bunlar aşk hayatı, kirli çamaşırları ve bütün korkularının kökeni olan olaydır.”

Filmin yönetmenleri Mills ve Hopewell’in ilk filmi A Fantastic Fear of Everything’in başrollerinde son yılların en önemli komedyenlerinden Simon Pegg’den başka Paul Freeman, Clare Higgins, Amara Karan, Mo Idriss ve Kerry Shale var.

Simon Pegg, komedi filmlerine mesafeli yaklaşan biri olarak beni en çok güldüren oyunculardan biri. Hatırlanacağı üzere Shaun of the Dead (2004) ve Hot Fuzz (2007) gibi sevdiğimiz türlerin parodileri ile tadından yenmeyen işlerde rol almıştı. Yeni filmi A Fantastic Fear of Everything de aynı minvalde bir işe benziyor. Fragmanı ile kahkaha attırmayı başaran film, umarım tamamını izlediğimizde de aynı memnuniyeti yaratır.

A Fantastic Fear of Everything 8 Haziran’da vizyona girecek.

Pek Yakında: A Fantastic Fear of Everything 3 – a fantastic fear of everything 05

Pek Yakında: A Fantastic Fear of Everything 4 – a fantastic fear of everything 02

Pek Yakında: A Fantastic Fear of Everything 5 – a fantastic fear of everything 04

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

"Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü" İlk Fragman 6 – Thor Love and Thunder Ask ve Gok Gurultusu header

“Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü” İlk Fragman

Marvel Studios’tan Thor: Love and Thunder / Thor: Aşk ve
Devil's Due 7 – Devils Due Poster

Devil’s Due

Devil's Due, New York'luların yüreğini ağzına getiren kamera şakasının kayıtlarından