A Lonely Place to Die 1 – A Lonely Place to Die 2011

A Lonely Place to Die

6 Ağustos 2011

A Lonely Place to Die 2 – a lonely place to die afis1

Yönetmenliğini Julian Gilbey’in yaptığı ‘A Lonely Place to Die’ isimli bol aksiyon yüklü korku/gerilim filmine ait resmi fragman piyasaya çıktı.

İngiliz yapımı filmin başkahramanı Alison’ı canlandıran Melissa George’u daha önce The Amityville Horror (yeniden çevrim, 2005), Turistas (2006), 30 Days of Night (2007) ve Triangle (2009) gibi korku filmlerinde izlemiştik. Filmde ayrıca Ed Speleers, Eamonn Walker, Sean Harris, Alec Newman, Karel Roden ve Kate Magowan gibi oyuncular rol alıyor.

Filmin konusu kısaca şöyle: Dağcılık yapan beş genç İskoçya’nın Highlands Dağları’na yürüyüş ve tırmanış yapmaya gider. Bölgenin en ıssız noktalarından birinde, yer altına kazılı bir odaya canlı olarak hapsedilmiş bir kız çocuğu bulurlar. Kızı hapsedildiği delikten kurtarıp polise teslim etmek üzere yola çıkarlar, ancak kızı kaçıranlar durumu farkeder. Her ne pahasına olursa olsun kızı geri almak isteyen çocuk hırsızları ile dağcı gençler arasında soluk soluğa bir kaçma kovalamaca başlar.

Filmin galası 2011 Fantasia Film Festivali’nde yapıldı. Hayli başarılı geçen galanın gördüğü aşırı ilgi üzerine filmin ABD haklarını satın almak için şirketler birbirine girmiş durumda.

Bu arada dikkatimi çeken ilginç bir not: A Lonely Place to Die, Gilbey’in yönettiği dördüncü film. Daha önce yönettiği filmler sırasıyla; Reckoning Day (2002), Rollin’ with the Nines (2006) ve Rise of the Footsoldier (2007). Görüldüğü üzere A Lonely Place to Die yönetmenin filmografisinde “R” harfi ile başlamayan ilk ve an itibarıyla tek film.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman Yeni Afiş 3 – Jurassic World Fallen Kingdom 5

Jurassic World: Yıkılmış Krallık Yeni Fragman Yeni Afiş

Jurassic World: Fallen Kingdom / Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmine
Sır / The Tall Man Fragman 4 – The Tall Man 2

Sır / The Tall Man Fragman

Sır / The Tall Man filmine ait fragman yayında! Uzun