Stephen King'den Bag of Bones Televizyona Uyarlanıyor 1 – bob2

Stephen King’den Bag of Bones Televizyona Uyarlanıyor

22 Kasım 2011

Stephen King'den Bag of Bones Televizyona Uyarlanıyor 2 – bob afisStephen King’in 1998 tarihli romanı Bag of Bones, iki bölümlük mini seri formatında televizyona uyarlanıyor. Roman 1999 ‘British Fantasy Award’ ödülünü kazanmıştı.

Daha çok King uyarlamaları ile tanınan Mick Garris bu projenin de yönetmen koltuğunda oturan isim. Mini seri 11 ve 12 Aralık tarihlerinde arka arkaya iki bölüm halinde A&E kanalında yayınlanacak. Serinin toplam süresi yaklaşık dört saat olacak.

“Karısının ölümünün şokunu atlatamayan bir yazar, rüyasından aldığı ilhamla Maine’de göl kenarında bulunan gözlerden ırak evlerine dönmeye karar verir. Orada istemeden de olsa çekici bir dulun kızı ile kızın varlıklı dedesi arasındaki kavgaya müdahil olur. Bu arada yazarımız sık sık hayaletlerin ziyaretlerine maruz kalır. Bunlara bir de gittikçe yoğunlaşan kabuslar eklenince, yazarımız karısının kendisine hala söyleyecek bir şeyleri olduğunu anlar.”

Bag of Bones’un başrollerinde Melissa George, Jason Priestly, Pierce Brosnan, Annabeth Gish, William Schallert ve Anika Noni Rose var.

Stephen King'den Bag of Bones Televizyona Uyarlanıyor 3 – bob1

Stephen King'den Bag of Bones Televizyona Uyarlanıyor 4 – bob2

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Night of the Living Dead: Resurrection 5 – night of the living dead resurrection arc

Night of the Living Dead: Resurrection

Yönetmenliğini James Plumb’ın yaptığı Night of the Living Dead: Resurrection,
Anadolu Turnesi 22 Mart’ta Sinemalarda 6 – Anadolu Turnesi 02

Anadolu Turnesi 22 Mart’ta Sinemalarda

Venus Music Peace Band’in çıktıkları Anadolu turnesinde yaşadıkları maceraları anlatan