Chinese Zodiac ya da CZ12 Aralık'ta Geliyor 1 – Chinese Zodiac 01

Chinese Zodiac ya da CZ12 Aralık’ta Geliyor

21 Mayıs 2012

CZ12

Chinese Zodiac ya da CZ12 Aralık'ta Geliyor 2 – Chinese Zodiac posterChinese Zodiac, çok sevdiğimiz Jackie Chan tarafından yazılıp yönetilmiş olan Hong Kong / Çin ortak yapımı bir film.

Başrollerde Jackie Chan’in bizzat kendisinden başka Oliver Platt, Caitlin Dechelle, Steven Dasz, Kenny G (evet, evet, o bildiğiniz Kenny G), Andrew Dasz ve Alaa Safi var.

Konusu çok kısa olarak şöyle; “Asian Hawk (Jackie Chan) dünyayı kurtarmak için Çin Burcu’nu simgeleyen bronzdan yapılmış 12 adet hayvan başının peşine düşer.”

Chinese Zodiac, 58 yaşındaki Jackie Chan’in rol aldığı son aksiyon filmi olacakmış. Chan yaptığı açıklamada sebep olarak yaş, güvenlik ve aile ana başlıkları altında toplanabilecek faktörleri sıralamış.

5 farklı ülkede toplam 10 şehirde yapılan çekimler yaklaşık bir yıl, hazırlık aşaması ise yedi yıl sürmüş. Jackie Chan, Chinese Zodiac’de dövüş kareografı, yazar, yönetmen, yapımcı ve oyuncu olarak görev almış. Yani kısaca filmin her şeyi diyebiliriz. Chan’in bu film için ‘kariyerimin en önemli projesi’ demesi boşuna değil.

Son macerasıyla izleyiciyi kısa bir dünya turuna çıkaracak gibi görünen Chinese Zodiac (ya da kısaca CZ12) manidar bir tarihte, 12.12.2012’de vizyona girecek.

Chinese Zodiac ya da CZ12 Aralık'ta Geliyor 3 – Chinese Zodiac 01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Fragman 4 – Snake Eyes G.I. Joe Origins 1

Snake Eyes: G.I. Joe Origins Fragman

G.I. Joe karakterinden uyarlanan Snake Eyes: G.I. Joe Origins filminden
Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman 5 – Widows Dul Kadınlar 02

Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman

16 Kasım 2018'de vizyona girecek, Steve McQueen'in yönettiği Widows /