Pek Yakında Contagion 1 – contagion 2

Pek Yakında Contagion

12 Ağustos 2011

Pek Yakında Contagion

Pek Yakında Contagion 2 – contagion afisYönetmenliğini Steven Soderbergh’in yaptığı Contagion 9 Eylül’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Nerden geldiği bilinmeyen ve hava yolu ile bulaşan ölümcül bir virüs hızla yayılmaya başlar. Salgın tam gaz bütün dünyayı ele geçirirken tıp dünyası virüse karşı bir tedavi yöntemi bulmak için amansız bir yarışa girer. Bütün dünyada baş gösteren korku ve panik havası virüsün kendisinden bile daha hızlı yayılmakta, hükümet güçleri bu paniği kontrol altına almakta sıkıntılar yaşamaktadır. Contagion, toplumu parçalara ayıran salgın esnasında sıradan insanların sağ kalmak için verdiği mücadeleyi anlatır.

Filmde Matt Damon, Jude Law, Kate Winslet, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow, Laurence Fishburne, Josie Ho, Demetri Martin, Jennifer Ehle, Bryan Cranston ve Elliott Gould gibi birbirinden ünlü oyuncular rol alıyor.

Yönettiği ilk uzun metraj filmi Sex, Lies, and Videotape’den (1989) beri büyük bir ilgiyle takip ettiğim sıradışı yönetmen Soderbergh, nedense bugüne kadar korku/gerilim türünden uzak durmayı tercih etmişti. Ama artık bu mesafe nihayet Contagion ile ortadan kalkıyor gibi. Aslında içinde her ne kadar korku ögeleri barındırsa bile Contagion için tam manası ile bir korku filmi diyemeyiz belki ama Soderbergh’in elinden çıkma bir “hayatta kalma mücadelesi” izleyecek olmanın beni heyecanlandırdığını itiraf etmeliyim.

Fragman / Trailer

Filmden Görüntüler

Pek Yakında Contagion 3 – contagion 2

Pek Yakında Contagion 4 – contagion 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jason Statham'lı The Beekeeper 12 Ocak'ta Sinemalarda 5 – The Beekeeper 2024

Jason Statham’lı The Beekeeper 12 Ocak’ta Sinemalarda

12 Ocak’ta vizyona gireceği duyurulan, Jason Statham'ın başrolünde yer aldığı
Virüs / The Returned 6 – the returned002

Virüs / The Returned

Dünya, tüm insanlığı tehdit eden korkunç bir virüsün milyonlarca insanı