Dark Feed: Rasmussen Biraderler İş Başında 1 – Dark Feed 2013

Dark Feed: Rasmussen Biraderler İş Başında

3 Haziran 2012

Insanity can be contagious.

(Delilik bulaşıcı olabilir.)

Dark Feed: Rasmussen Biraderler İş Başında 2 – Dark Feed posterÜnlü yönetmen John Carpenter’ı uzun bir süre ara verdikten sonra yönetmen olarak sinemaya döndüren The Ward’un senaristleri Rasmussen Biraderler iş başında. İki kardeş Long Distance (2005) ve The Ward’dan (2010) sonraki üçüncü senaryolarını kendileri yönetmeye karar verdi: Dark Feed.

Korku sineması hayranları, Michael ve Shawn Rasmussen’i Carpenter’ın yönettiği The Ward ile tanıdı. Eyvallah, öyle çok matah bir tanışma olmadığı kesin ancak bu bir sonraki işlerinin ne olacağını merak etmeye engel değil. Yeni filmleri Dark Feed aynen The Ward gibi akıl hastanesinde geçiyor. Ancak fragmanı izledikten sonra göreceksiniz ki bu seferki kahramanlar kesinlikle daha farklı.

“Düşük bütçeli bir korku filminin çekimleri için karanlık bir geçmişi olan terkedilmiş bir akıl hastanesine gelen ekip burada umduğundan çok daha fazlasını bulur. Uzayan gece çekimleri sonucu ekipte uykusuzluk baş gösterir. Çekimler uzadıkça hastane canlanmaya başlar. Sanki yeni konukları ile besleniyor gibidir.”

İtiraf edelim Dark Feed’in konusu öyle çok etkileyici falan değil. Daha önce defalarca işlendiği için The Shining (1980) ve Session 9 (2001) gibi örnekler başta olmak üzere birçok farklı filmi anımsatıyor. İlk yönetmenlik denemelerinde başka filmlerle karşılaştırmaya böylesine müsait bir konu seçmeleri ilginç bir tercih olmuş. Hele ki The Ward tecrübesinden sonra.

Çekimler New England’da, Shutter Island (2010) için hazırlanan setlerin birçoğu kullanılarak yapılmış.

Başrollerde Evalena Marie, Michael Scott Allen, Michael Reed, Dayna Cousins, Andy Rudick, Evan Sanderson ve Bree Elrod var.

Geçtiğimiz sene içerisinde tamamlanmasına karşın Dark Feed’in vizyon tarihi hala belli değil.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Black Panther: Yaşasın Wakanda İlk Fragman 3 – Black Panther Wakanda Forever 02

Black Panther: Yaşasın Wakanda İlk Fragman

Marvel Studios’tan Black Panther: Wakanda Forever / Black Panther: Yaşasın
Asın Bayrakları! Dark Tower Fragmanı Yayınlandı! 4 – the dark tower 0 0

Asın Bayrakları! Dark Tower Fragmanı Yayınlandı!

4 Ağustos 2017’de vizyona girecek The Dark Tower fragmanı Öteki